vanhavadis @ hotmail.com

VANSPOR’DA NELER OLUYOR ?

Günlerdir sessiz kalmaya çalışıyoruz. Bırakın sessiz kalmayı her zaman destek olmak için elimizden gelen bütün gayretleri gösterdik. Sadece kendim için demiyorum Van’da ki tüm basın, bütün gayretleri ile Vanspor’a bu güne kadar destek oldu.

İlk günden itibaren Van basını Vanspor’a destek amaçlı bir gece düzenlenmeli ve daha fazla destek olunabilmesi için çaba içerisinde olduğunu tüm kamuoyu iyi bilir.

Fakat son zamanlarda Vanspor Kulübünün bazı işleri kapalı kapılar ardında yapmaya çalışması kafalarda soru işareti oluşturmaya başladı. Şayet Vanspor Kulübü, Basına güvenmiyorsa ve sadece Van basınını basamak olarak kullanmayı düşünüyorsa, işler çok farklı olur ve Van Basını asla onlara güvenmez ve itibar etmez bundan sonra. Bugüne kadar yüzler yönetici değişti, onlarca Başkan ve Teknik Direktörler değişti ama Van basını yani bizler yine buradayız ve aynı konumdayız. Yapılan bunca yanlışlardan sonra, tüm basının destek amaçlı olarak düzenlenecek geceye odaklanırken, düzenlenen geceye Van’da spor adamlarının davet edilmediği, Spor derneklerinin bulunmadığı, Basına kapalı olduğu ve içeride nelerin konuşulduğu, kimin ne kadar destek olduğu konusu, kapalı kapılar ardında yapılıyorsa, bu olay bardağı taşıran son damla olarak tarihe geçer. Bundan sonra herkes yerini de, haddine çok iyi bilecek. Madem ki, Basına güvenmiyorsunuz ve Basından gizli işler çeviriyorsanız burada art niyet vardır demektir.

Başka illere baktığımızda, hepsi ulusal kanallarda, tüm dünyanın gözü önünde, çok şeffaf bir şekilde destek kampanyaları yapılıyorken, Van’da kapalı kapılar arkasında bu olay cereyan ediyorsa, demek ki, Vanspor konusunda hiç biriniz samimi değildilsiniz.  Çünkü Van Basını Van’da kimlerin kaç gram olduğunu çok iyi bilir. Kimin şow, kimin gerçekten iyi niyetli olduğunu, Van basını çok iyi bilir. Hiç birinizin gücü, Van basınını basamak olarak kullanmaya yetmeyecektir ve biz buna müsaade etmeyeceğiz.  Bu kent ve kentin tek takımı olan Vanspor için, sizlerin şeffaf, dürüst ve samimi, olmanızı istiyoruz. Basına ihtiyacımız yok, ne haliniz varsa görün diyorsanız? Önünüzde şapka çıkarır, sonuçlara herkes katlanacak diyerek, herkes yoluna devam eder.

Bunu da kimse unutmasın, Vanspor’un kasasına giren ve çıkan tüm paraların hesabını halk sizden soracaktır bir gün. Halk sormasa da, Basın olarak takipçisi olacağız ve Allah elbet hesabını bir gün soracaktır. Nereye ne kadar para ödenmiş, kim ne kadar destek olmuş, Vanspor’a alınan ürünler malzemesinden, çayına kadar nerede kaça alınmış. Bu kadar gelen paraya rağmen sıkıntı var deniliyorsa, burada BÜYÜK bir art niyet var demektir. Vanspor Kulübü’nün, geçmişte yaşanan günler gibi karanlık günlere gömülmemesi dileğiyle.