remziergenc65 @ hotmail.com

TAKVA'NIN MÜSLÜMAN OLAN HRİSTİYANIN BENZER HİKAYESİ

Nejdet TAKVA,Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından AKPARTİ'den Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak görevlendirildi.Bu görev Kendisine, AKPartiye ve bütün Vanlılar için hayırlı olur inşallah.

Temennimiz bu yöndedir. Sayın Necjdet TAKVA'nın adaylığı açıklanır açıklanmaz AKParti içine menfaat sağlamak amacıyla sızan rantçı yanardöner bireyler sosyal medya üzerinde Necdet TAKVA'ya linç kampanyası başlattılar.Necdet TAKVA'nın geçmişte sosyal medyadaki bütün paylaşımları bu kişiler tarafından suçmuş gibi yine sosyal medya üzerinden yaymaya çalışıyorlar.

Diğer taraftan Nejdet TAKVA'yı rakip gören HDP'ye gönül vermiş arkadaşlarda Nejdet TAKVA'yı Van Büyük Şehir Eski Belediye Başkanı Bekir KAYA'nın kobani olaylarını protestoda taraflı beyanda bulunmakla suçlayarak başarılı Van'a hizmet ederek istihdam sağlayabilecek bu çalışkan insanı yıpratma kampanyasını başlatmıs bulunuyorlar Nejdet TAKVA'ya yöneltilen bu suçlamalar teşbihte hata olmasa bize şu hikayeyi hatırlattı.

Zamanın birinde hristiyan bir ailenin bir çocuğu müslüman olmuş.Müslüman olduğu gün de vefat etmiş.Cenaze toprağa verildiği sırada cenazenin annesi başlamış saçını başını yolmaya.Bu durumu gören imam bu zatın annesinin yanına giderek bak sevgili annem, Oğlun hak din olan islam üzerine vefat etti.Senin bu duruma ağlamak yerine sevinmen gerekir.Bu zatın annesi imama;imam efendi ,oğlum bu gün müslüman oldu.Hazreti isa'yı küstürdü.

Müslüman olduğu günde de öldü için Hazreti Muhammet de kendisinden henüz haberdar değil.Gittiği yerde tek başına ne yapacak.Ona ağlarım.Demiş.Bu hikaye tamda Nejdet TAKVA'nın durumunu özetler gibi.Bu ülkenin sırtına doksan yıldır kambur olan hantal parlementer sisteme karşı kırk yıldır mücadele eden Recep Tayyip ERDOĞAN öyle yazılan çizilen olayları gözardı ederek bunca insan arasında Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayının GBT arastırmasını yapmadan adaylık vermesi mumkun değildir.

AKPartiye gönül vermiş,Recep Tayyip ERDOĞAN'nın uğruna kefenini giyerek çıktığı bu kutsal davaya inanan herkes menfaat gözetmeksizin, Kayyum atanır mantığından sıyrılarak, Nejdet TAKVA'nın kazanması için ilçe ilçe,cadde cadde,sokak sokak hatta kapı kapı dolaşması gerekir.Selam ve dua ile....