vanhavadis @ hotmail.com

Sayın Erdoğan, tu xêr hati Van’ı

Recep Tayyip Erdoğan’ın, bu gün saat 13:00 sularında Van’da olacağı söylendi. Sabah saatlerinden itibaren, Van ve Vanlıları büyük bir heyecan tutmaya başladı. Van’a sanki Bayram gelmiş gibi bir görüntü var caddelerde. Sabah işe geldiğimde, her yerde, bayram havası esiyordu.  Caddeler tertemiz, sanki her karışı Van’ın berrak suyu ile yıkanmış gibiydi.

Gördüğüm birçok insan, bayramlık elbiselerini giymiş, düğün varmış gibi, düğün hazırlığı yapılmış gibiydi. Her yer bayraklarla süslenmiş. Galiba, tüm bunların telaşı, Sayın Erdoğan’a verilen önemin işareti olsa gerek.

Van halkı Cumhurbaşkanına bu kadar önem veriyorsa, Recep Tayyip Erdoğan’da artık bunların farkına varması gerekir. Van halkı bu kadar önem veriyorsa, elbet vardır bir beklenti, bayram değil, seyran değil, düğün değil, dernek değil. Peki nedir bu hazırlıklar?

Sayın Erdoğan, Van halkı sizden çok değil üç-beş beklenti içinde!

Peki nedir bunlar?

Birincisi, Van halkı sizden müjdeli haberler bekliyor, bunların içerisinde,

Çevre yolu

Sahil Bandı yolu

Şehir Stadı

Otogar

Birde yeni bir havaalanı, mevcut havaalanı artık, ihtiyaca cevap veremiyor. Bu anlamda, Van’ın yeni bir Havaalanına ihtiyaç duyulduğunu belirtmek isteriz.

 İşte! Van halkının tüm beklentisi sadece bunlar. Kimse para-pul istemiyor. Sanırım bunlar da çok değil. Zat-i halinizin, bunları yapacak güce sahip olduğunuzu çok iyi biliyor Van halkı.

Sayın Erdoğan, peki, siz bizden ne isteyeceksiniz?  tüm bunlara karşılık.

Az çok tahmin ediyorum! Diyeceksiniz ki! Büyükşehir Belediye Başkan adayı, öz evladınız olan Necdet Takva’ye yetki verin, bu isteklerinizi Necdet Takva yapsın diyebilir siniz.

Elbette o hakkınız var. Bizim nasıl ki, sizin üzerinizde hakkımız var ise, sizin de bizim üzerimizde hakkınız vardır. Bunları inkâr etmiyoruz. Burada birbirimize söz vermemiz lazım. Biliyorsunuz, yaşadığımız bu dünyada artık bu işler böyle! Her şey çıkar ilişkisi olmuş.  Sizler daha güçlü olduğunuz için, önce siz bir söz verin, önce siz bize müjdeleri vaat edin, sonra bizde size söz vereceğiz.

 Yukarıda saydığımız ve Van için elzem olan ihtiyaçlar için, bizler vaatleri verin, bizde size söz vereceğiz.

Bir de aklıma gelmişken, şunu da eklemekte fayda görüyorum sanki.

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Takva’nın tüm projeleri “Bizim için taahhüttür. Necdet Takva’nın Projeleri bizim projemiz sayılır. Necdet Takva’nın söylediği ve vaat ettiği her projeye biz sahipleneceğiz” derseniz, inanın bizde zat-i halinize Necdet Takva’yı Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçeceğimize söz vereceğiz. Necdet Takva’nın, seçilmesi için tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz.

Dediğim gibi, sayın Cumhurbaşkanım, bu dünyada her şey çıkar ilişkisi olmuş. Siz partinizi, biz de kentimizi-şehrimizi düşünmek zorundayız. Siz partinizi düşündükçe, bizde mecburen, yaşadığımız kentimizi düşünmek zorundayız.

Siz, bize Projelerin arkasında olduğunuzu söyleyin, bizde Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Takva’yı size hediye edelim.

İnan ki, çok şey istemiyoruz, vallahi, vallahi, bütün dünya duysun! Vanlılar olarak sizden, ne para istiyoruz, ne pul istiyoruz, ne de iş istiyoruz! Sizden sadece Van’ın gelişmesi için, birkaç ufak işlerin müjdesini istiyoruz.

 Onu da yanlış anlamayın, karşılıksız istemiyoruz. Karşılığında, size Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Takva’yı kazandırma sözünü veriyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanım, artık yetki sizde. Siz nasıl uygun görürseniz, bu söylediğim şartları kabul etmek yada etmemek artık, zat-i halinizin takdirine kalmış bir durum. Yine de, her şeye rağmen, kentimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz, kentimize şeref verdiniz. İnşallah bu gün  zat-i halinizden, iyi ve güzel  havadisler alırız diye düşünüyorum.

KIRIK KALEM/ AYHAN YAZLIK