vanhavadis @ hotmail.com

KORONAVİRÜS VAKASI VAN’DA

Koronavirüs vakası Van’da ortalığı toz duman ededursun, yetkililerin ise başka yerlerde kendi işleri ile uğraşıyor olması insanın içini acıtıyor.

Türkiye 2017 seçimlerine kadar iyi yönetiliyordu. Ne  olduysa 2017 sonrasında vuku bulmaya başladı. 2017 seçimlerine kadar AK Parti kadroları ülkeyi iyi yönetmek babında, büyük çaba harcıyorlardı.

Daha doğrusu 2014 yılından itibaren, AK Parti kadroları yavaş yavaş sistemdışı bırakılmaya başlandı. 2014’ten sonra  Ak Parti kadroları ve AK Parti sevdalıları bir bir harcanmaya başlandı.  Yerlerine ise kripto Fetöcüler yada başka bir isimle akp’liler yerlerini sağlamlaştırmaya başladı.

AK Parti ve Recep Tayip Erdoğan çizgisinde olanlar bir bir pasifize edilerek, kapı dışarı edildi veya edilmeye de devam ediliyor. AK Partiye gönül verenler, akp’liler ve kripto fetöcülerin dayanışma içerisindeki çalışmaları sonuncunda, başta Van olmak üzere, AK Partiye gönül verenler artık AK Partinin kapısından bile içeri girmeyi istemez oldu.

Van’da önemli görevlerde bulunan AK Parti gönüldaşları, bir bir harcanarak elindeki yetkililer tamamıyla alınma çabası meyvelerini vermeye başladı. AK Partililer dışarı, akp’liler içeri misali. Muradiye İlçe eski Başkanı İbrahim Vanlı’nın yıllarca verdiği emek ve hizmetlerden sonra partiden uzak tutulması bunun en belirgin örneği.

Geçtiğimiz günlerde sessiz-sedasız ve yangından mal kaçırır gibi Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bağlı 10 ilçe Müdürü ve 3 Müdür yardımcısının sebepsiz bir şekilde görevden alınmaları, AK Partililerin son demlerini yaşadığının kanıtı oldu.

AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ın başarısı için yıllarca ve en zor günlerde canı pahasına mücadele veren başarılı eğitimcileri pasifize etme çabaları, insanların zihninde, kriptö fetöcülerin halen işin başında olduğu algısı oluşturmaya başladı.

 Van’da ne kadar gerçek AK Partili ve Recep Tayyip Erdoğan’a sevdalısı insanlar varsa, karanlık bir el tarafından bir şekilde harcanmaya çalışması ister istemez, insanların aklına başka şeyler getirmeye başlıyor.

Van başta olmak üzere, Ülkenin değişik yerlerine yayılan bu kıyım virüsüne derhal ve ivedikle bir çözüm bulunmalıdır. Koronavirüs gölgesine sığınarak, yangından mal kaçırır gibi,  başarılı bazı insanların bertaraf edilmesi üzere, başlatılan çabalar boşa çıkarılmalıdır.

Böyle devam etmesi halinde, koronavirüs’ten daha tehlikeli sonuçlar bizleri bekliyor olacak. Bu anlamda Recep Tayyip Erdoğan’ın, Koronavirüs salgınına verdiği çabaların bir kısmını, Van’da bulunan iki ayaklı koronavirüs zatlarına karşı kullanması gerekir. Yoksa bu gidişle, Van başta olmak üzere, ülkeyi çok kötü günler bekliyor olacak.  KIRIK KALEM: Ayhan Yazlık