vanhavadis @ hotmail.com

2019 yılının son ayında ilk kez Çin'in Wuhan kentinde görülen ve kısa bir süre içerisinde de tüm dünyanın gündemine oturan “Covid-19” tipindeki bir virüs, insanları tedirgin etmeye devam ediyor. Çin’de virüsten ölenlerin sayısı 2500’ü geçmiş durumda. Korona virüsünden etkilenenlerin sayısı ise 80 bin civarında olduğu tahmin ediliyor.

Peki, neden Çin’de ortaya çıktı?

Cevabı çok basit değil mi? Çünkü buldukları her şeyi tüketen bir millet ve daha çok yarasa çorbası vb. yemeklerden virüsün ortaya çıktığını söyleyenlerde var. Her ne kadar bazı ortaya atılan iddialarda Korona virüsünün, Çinlilerin yarasa çorbası veya yılan yemesine falan bağlıyor olsa da, bunlar sadece iddialardan ibaret.

Zira Çin’in geçmişi 5 bin yıla dayanıyor ve Çinliler 5 bin yıldan belli yarasa çorbası ve yılan yiyorlar. Eğer Korona virüsü bu yemeklerden kaynaklanmış olsaydı, bu söylenen virüsler çok zaman daha önce çıkmış ve Çinli diye bir şey kalmamış olurdu. Ya da olaya şöyle de bakılabilir. ABD’nin birçok yerinde Çinli mahalleler var. Orada da aynı yemekler yapılıyor. Aynı içecekler tüketiliyor. Neden ABD’de ortaya çıkmadı? Başka ülkelerde de yaşayan Çinliler var, oralarda neden ortaya çıkmadı?

Korona virüsü, Çin ekonomisine yapılan bir biyolojik saldırı mı, sorusunu akıllara getiriyor? ABD ve Çin hükümeti tamda bir ekonomik savaş içerisindeyken ortaya çıkan virüs, İngiltere, İtalya, İran dâhil 30 ülkede yayılmış durumda. İnsanın aklına neden hemen ABD geliyor ki, belki de başka bir ülke biyolojik saldırıda bulundu?

Korona Virüsü yüzünden milyonlarca insan eczanelerde maske alıyor ve ABD’li şirkete ait maskelerin fiyatları, şimdiden 2-3 katına çıkmış durumda. Bir taraftan Çin ekonomisi büyük kayıplar alırken, ABD bu işten büyük ekonomi kazanç sağlıyor. Korona Virüsü en fazla kime yaradı denildiği zaman bile, bu çerçeveden bakıldığında ve ABD-Çin ekonomi savaşı göz önünde bulundurulduğunda hiç şüphesiz ABD’nin işine yarıyor. Delillerin tamamı ABD’yi gösteriyor.

ABD, bu kadar insanın canına kıymaz hatta kendi ülkesinde bile virüs vakaları var diyebilirsiniz? Ortadoğu’ya girmesinin nedeni petrol değil miydi? Petrol için Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmedi mi? Milyonlarca insan katledilmedi mi? Sadece ABD değil dünya devi olmak isteyen her ülke biyolojik saldırıda da bulunur, Kuş gribini de çıkarır ve ekonomisi için insan da katleder. Bundan sonrasına da siz karar verin tüm bunlar iddia mı, gerçek mi?