vanhavadis @ hotmail.com

“Her şey güzel olacak” mı?

Türkiye’yi yakından ilgilendiren İstanbul seçimi, önümüzdeki Pazar günü yapılacak. Yerel seçimler yaklaşık iki ay önce yapıldı Türkiye genelinde. Fakat İstanbul’da yapılan seçimlerde YSK tarafından, usulsüzlük tespit edildiğinden, tekrarlanması söz konusu oldu. Buraya kadar her şey çok güzel. Şimdi ise CHP adayı İmamoğlu tarafından ortaya atılan slogan ister istemez, insanın aklına geçmişi, film rulosu gibi tekrardan getirebiliyor. Nedir diyor İmamoğlu, “herşey güzel olacak” diyor. Her şey güzel olacak sözünün ne demek olduğunu bilmeyen saf temiz seçmenler ise, aynı şeyi tekrarlayarak, hatta gittikleri birçok yerde şunu diyorlar “her şey güzel olacak” sözünü söylemeleri, ister istemez geçmişi hatırlatıyor insana.

Evet, bizde diyoruz bekleyin her şey güzel olacak. CHP kazanırsa her şey güzel olacak. Biliyorsunuz her şey nasıl güzel olacak!

Sizlere kısaca anlatalım:

İstanbul çöplükten geçilmeyecek, İstanbul halkı yine suya hasret kalacak, İstanbul’da camiler tek tek kapanacak, yine CHP döneminde olduğu gibi insanlar yiyecek gıda maddesini bulamayacak, Hastaneler pislikten geçilmeyecek, İstanbul’da ulaşım sorunu, İstanbul’da yaşayanları  çileden çıkaracak, İstanbul halkı İstanbul’da yaşadıklarına bin pişman olacak.

İstanbul’da yaşayan Kürtler, kendilerini yabancı bir ülkede his edecek, İstanbul’da yaşayan Kürtlere Suriyeli Muamelesi yapılacak. Başörtülü kadınlar Belediyeye rahat giremeyecek, Namaz kılanlar Belediyede en zor işlerde çalıştıracak, İşte bu yüzden CHP adayı İmamoğlu “her şey çok güzel olacak” diyor.  Önceden soy ismi Müdafa olan İmamın oğlu, Fetö terör örgütü ele başı sahte imamla tanışınca soy ismini İmamın Oğlu yapmasının bazı nedenleri vardır elbet. Ülkemizi sevmeyen dış güçlerin, İmamın Oğlunu desteklemesinin de bazı nedenleri vardır elbette.

Evet, biz de diyoruz, şayet imamın oğlu kazanırsa, her şey geriye gidecek ve Türkiye 20 sene önceki durumuna gelecek. Çünkü İstanbul demek Türkiye demektir. İstanbul’u dürüst biri yönetmese, daha önceki dönemlerde İstanbul CHP Belediye Başkanı olan Nurettin Sözen dönemine geri dönecek. Her şey güzel olacak diyor ya İmamın oğlu, İstanbul’da yaşayan herkesi uyarıyoruz! Etmeyin, eylemeyin, İstanbul’a kıymayın ve İmamın oğluna asla inanmayın.