vanhavadis @ hotmail.com

GÜZELSU HOŞAP GENÇLERİ İŞSİZ
EY HOŞAPLI POLİTİKACILAR SİZE SESLENİYORUM.....
Vanlı işsiz gençlere istihdam açsınlar nutuk atmaya gerek yok.
Gençler işsizlikten kaçakçılık yapmaya yada bunalıma girip intihara teşebbüs ediyorlar . vanlı gençlere sahip çıkın vanlı gençler zengin babalarının parası ile değil, zar zor kendi çabalarıyla okuyorlar liseyi üniversite yi....
Her Üç gençten ikisi işsiz bunalımda. Her türlü sertifikayı da eline alan gençlik kapı kapı dolaşıyor iş bulamıyor. Hala kadrolar varlıklı insanların çocuklarına satılıyor. Torba morba hikaye yetkiyi alan cebini doldurduktan sonra ailesinin kesesini dolduruyor. Gariban mazlum mağdur halk beddua edip susuyor.


Dün akşam bir evi ziyaret ettim.


İki oğlu olan bir baba ağlıyordu. Oğlum okumak istiyor maddi imkanım yok okutamadım dedi. İl başkanına gittim derdimi anlattım dedi. Çünkü Reis benim gariban yoksul kardeşlerime yardım edin demişti bu talimata binaen gittim dedi gözü yaşlı baba ...


Ancak il başkanı burası işkur değil Recep bey beni parti için atadı buraya iş bulma kurumu değilim dedi kırıla kırıla evime döndüm. Mobilya mağazası olan il başkanı zekatını bile verseydi bu gariban hattına belki cennetin bir kapısını açacaktı ben söz konusu il başkanı atanınca çok sevinmiştim güllerle karşıladım Ahde vefa ekibimle ancak bizleri mahçup etti bizler onun için sevindiğimize bin pişman olduk.

İş kur dezavantajlı kişileri ciddi manada işe ihtiyacı olanları kendi bünyesinde teyit etmeli partilerin referanslarına göre alım yapmamalıdır. İşleri gariban ve mağdur aileleri tespit komisyonunu kurmalı ve ciddi bir çalışma ile işe ihtiyacı olanları istihdam etmelidir. Özellikle bayrak yakan değil bayrak asan gençlere vefa borcumuzun olduğunu unutmayalım.

vefasızlığını kabul etsin artık....