vanhavadis @ hotmail.com

Van'ın Gevaş ilçesi turizm, tarım, ekonomik ve kültürel olarak bölgede hızla gelişmekte olan şirin bir ilçemizdir.

Gevaşın bu özelliklerine göre temsil yeteneği güçlü siyasi aktörlere ihtiyaç duyulmaktadır. Gevaşta herkesi kucaklayan kent bilinciyle hareket edecek, ortak paydaya Gevaş'ı koyacak güçlü bir ekibe ihtiyaç vardır. Gevaşta siyasi kutuplaşmaları minimize edecek bir ekibe ihtiyaç vardır.

Gevaşlılar siyasette ağırlığı olacak, Gevaşda saygınlığı ve karşılığı olan yeni liderler politikacılar Meclis üyeleri istemektedir. Gevaşda eğitim seviyesi yüksek, nitelikli, saygın, idealist, güvenilir, hedefi olan siyasetçileri Meclis üyeleri istemektedir.

Gevaş'a ve insanına hizmet edebilmek için ideali, eğitimi, bilgi birikimi, vizyonu olan kişileri. Hemmbaşkan olarak hem Meclis üyeleri olarak görmek istemektedir. Bu nedenleilçe ve meclis üyeleri listeleri belirlenirken bölge, aşiret dengesine bakmadan önce liyakat, ehliyet, istikamete bakılmalıdır.
Bu yeni ekip vizyonuyla, halkın hem yüreğine hem de ekonomisine dokunacağı projeleriyle, gelecek kaygısı taşıyan gençlere yönelik söylemleriyle bir rüzgar oluşturmalı ve güven vermelidirler Gevaşda 30-40 kişilik bir ekip oluşturulabilir.

Bu ekibin maddi ve manevi desteği ile Gevaş rahat kazanılabilir. Ö̈nce rüzgar oluşturabilecek güçlü.

Liyakatlı isimlerden oluşacak şekilde Meclis üyelerini Belirleyip akabinde ilçe Belediye Bsşkanı belirlenip rahat kazanabilir