remziergenc65 @ hotmail.com

AKPARTİ ŞU HALİYLE GEVAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞINI KAYBEDİYOR,

 Van 6360 Sayılı yasanın yürürlüğe girmesiyle Büyükşehir statüsüne kavuştu. Van’ın Büyükşehir olması, Van Halkı için hayr mı? şer mi? olduğu tartışmaya açık bir konu. Ancak şirin ilimizin ilçelerine olan uzaklığı, geniş toprak yapısı, dağınık yerleşimi gibi konuların tamamı birlikte değerlendirildiği taktirde Büyükşehir Belediyesinin ilçe ve köylere adaletli bir hizmet sunmasının mümkün olmadığı açıktır.

Van Büyükşehir olması münasebetiyle bütün İlçelere bağlı köyler de mahalle statüsüne kavuşmuştur. Bu durum toplumsal sınıf farklılığını ortadan kaldırırken, toplumda güç ve ticari rant hesapları olan uyanık şahıslar topluma ısrarla KÖYLÜ-ŞEHİRLİ ayırım fitnesini işleyerek halkı birbirinden koparmaya ve sınıfsal farklılığı devam ettirmeye çalışıyorlar.

Tıpkı Millet-i sadıka denilen Ermeniler nasıl bir gecede İngilizlerin ektiği fitne tohumlarıyla hain oldularsa, nerdeyse tamamı akraba olan merkez ve köy halkı arasına da ekilen bu fitne tohumlarını yeşerterek, ilçe ve köy halkını birbirine zıt iki kutup haline getirmeyi amaçlamaktalar. Bu ayırımcılığı STK seçimlerinde görmeniz veya sokakta sohbet ettiğiniz her bir bireyden duymanız mümkündür. Peki bu ayırımcılık neden? yapılır. Bu ayırımcılık fitnesinin amacı nedir.? Seçmenlerin yaklaşık %40 ı merkez %60 ı köylerde ikamet etmekteler. Siyasi ve ticari rant hedeflerine ulaşmaya calisanlar, bu sayısal çoğunluğa sahip Köy halkının saf ve temiz niyetini kullanarak yaymış oldukları bu fitne ile STK seçimlerinde hedeflerinin bir kısmına ulaştılar.

Nerdeyse tamamı akraba olmuş köy ve ilçe halkı arasına serpilen bu fitne tohumları yerel seçimde yeşermesi durumunda AK Partinin ideolojiye sahip oyları kemikleşen partilerle seçime girdiği düşünüldüğünde Gevas'ta Belediye Başkanlığını açık ara ile kaybetmesi günyüzü gibi ortadadır. Recep Tayyip ERDOĞAN'nın kefenini giyerek yola çıktığı bu kutsal davaya inan bir birey olarak, Hazreti Ademden beri devam eden bu davaya herhangi bir helal gelmemesi için bu davaya gönül veren ve bu davayı omuzlayanları uyarmayı bir borç olarak görüyoruz. Uyarmak bizden araştırmak ve doğruları analiz etmek sizden... Selam ve dua ile