Belki de tarihte bir daha görünmeyecek bir kar yağışı Van'da yaşandı. Birçok insan hayatlarında ilk kez gördü. Yıldızlı kar.

Van'da gün ortası yağan "Yıldızlı Kar" duyarlı vatandaşların dikkatinden kaçmadı. Bazı duyalrı vatandaşların sayesinde, tarihte ender rastlanan "Yıldızlı Kar" Van'dan görüldü. Ne anlama geldiği ve göklerden gelen "Yıldızlı Kar" manasının ne olduğu ise tartışma konusu olmaya başladı. Allah'ın gücü kudreti böyle birşey diyenler, yüce Allah'ın gücünün karşısında hiç bir gücün duramayacağı ve herkesin, yapacağı veya yaptığı işlere çok dikkatetmesi gerektiğini vurguladı. 

 Bazı kaynaklara göre; "Genelikle, Kar tanelerindeki güzellik ve küçük mucizeler bizi hep hayrete düşürür. Aslında kar kristalinin alacağı şekil oluştuğu sıcaklığa bağlıdır.

Bunların; uzun iğne, altı yüzlü prizma, ince ve düz altı yüzlü levhalar, altı köşeli yıldız ve içi boş sütun şeklinde beş farklı türde olduğunu düşünülüyor.

Tüm kar kristalleri altı köşelidir ve birbirine benzemez. Farklılıklara değişik sıcaklık, nem, rüzgar, süre ve havadaki kirleticiler neden olur." denildi.