Başkan Yenitürk,bu günlerde yol haritasını herkesin tartıştığı bir konu olduğunu belirterek; "Bu sezon TFF 2. Ligde mücedele edecek olan B.Vanspor'da, yeni sezon için atılacak adımlar ve yol haritası bugünlerde herkesin merak ettiği ve konuştuğu bir konu. Bilindiği üzere bu sezon TFF 2. Ligde mücedele edeceğiz. Yine hedefimiz var.

Bu kez hedefimiz Vanımızı 1. Lige taşımaktır. Bu çerçevede ilk etapta yeni bir yönetim oluşturmak için çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz. Play Off sürecinde oluşan ve bir ilk olan birlik ve beraberliğimizi koruyarak inanıyorum ki yeni hedefimizede ulaşacağız" diyen Başkan Yenitürk;  "Biz bir olduğumuzda ne kadar güçlü olduğumuzu başarıyı yakaladığımızı herkes gördü. Işte bu birlik ve beraberlikle geniş katılımlı herkesi kucaklayacak elini bu kent ve bu kentin futbolu için taşın altına koyacak bir yönetimle inşallah yeni sezona başlama çalışmalarını yapıyoruz.

Yeni yönetimde özellıkle Van Büyük şehir Belediyesinde 2 veye 3 kişinin yönetimde yer almasını, bunun yanında, VAN TSO, VANTB,  VANESOB,  VAN OSB,  Iş adamlarımız ve Ankara, Istanbul, Antalya, Izmır gibi büyük illerimizdeki iş adamlarımızdan oluşan geniş katılımlı bir yönetim oluşturma çabası içerisindeyiz.

Van Büyük şehir Belediyesi ve STK'larımızın bu konuya duyarlı olacaklarına inanıyorum. Ve Inanıyorum ki, bu yönetim oluştuğunda hem hedefimize güçlü bir yönetimle ulaşmanın mücadelesinde olacağız, hem de takımımız etrafındaki bu birlik ve beraberliğimiz bir çok takıma örnek olacaktır"  diyen Bld. Vanspor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, "inanın süper Lig bize ve bizim kentimize çok uzak değil. Bu yıl güçlü bir yönetimle hedefimize ulaştığımızda sonraki sezon kesinlikle süper ligdeyiz.

Bu kent takımı Van'da neden büyük takımlarla oynamasın? bu kent insanı burda neden büyük takımları izleme heyecanını yaşamasın? Bizim neyimiz eksik. Inanın eksiğimiz yok fazlalığımız  var.

Başkent Ankara'da bunu hepimiz gördük ve şahit olduk. O yüzden birleştirici geniş katılımlı, kucaklayıcı ve bu kent için bu kent insanı için her daim destek olacak bir yönetimle yola çıkacağımıza inanıyorum. Bu birlik bu beraberlik ve bu kardeşlik ruhuyla da kimse merak etmesin! yine başaracağız" şeklinde önemli açıklamalarda bulunan Yenitürk, "inşallah yönetim ile ilgili çalışmalarımız sonuçlandığında bunu çok net bir şekilde spor camiası ve kamuoyuyla paylaşacağız" diyerek, Bld. Vanspor'a destek veren herkese çok teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.