31 Mart Yerel seçimler öncesi çalışmalarını aralıksız sürdüren, İpekyolu Belediye Başkan adayı Muhsin Aydın, Yenimahalle’nin ismine yakışır bir Mahalle olması anlamında büyük çaba sarf edeceklerini söyledi.

AK Parti İpekyolu Belediye Başkan adayı Muhsin Aydın ve heyeti, Yenimahalle halkı tarafından coşkuyla karşılandı. AK Parti bir önceki dönem Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda’nın da eşlik ettiği program, oldukça coşkulu geçti. Mahalle sakinleri tarafından büyük ilgi gören heyet, vatandaşlara Yenimahalle’nin ismine yakışır bir şekilde Yeni bir Mahalle olabilmesi konusunda, ellerinden gelen tüm çabayı sarf edeceklerini söylediler.

Yeni Mahallenin Van’ın en köklü Mahallerinden biri olduğunu belirten Belediye Başkan adayı Muhsin Aydın, “Burada çok kadim insanlar oturuyor. Çok saygın ailelerin bir arada barındığı bir yerleşim yeri.  

Allah’ın izniyle bizim kazanmamız halinde, Yeni Mahalle ve Yeni Mahalle sakinlerine gereken önemi vererek, bu Mahallemizi, Van ilimizin en güzel mahallesi yapmak anlamında, elimizden tüm imkanlarımızı kullanacağımızı özellikle belirtmek isterim” diyerek, vatandaşlarla bazı projeler ve bazı çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.