Van/İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrüllah Yavuzer, Valilik ve Seçim Kurulu Kurumu arasından yaşanan yanlış bir anlaşılmadan dolayı soruşturmaya maruz kaldı.

Van'ın en büyük ilçesi olan İpekyolu İlçesinin başarılı İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, birilerinin kurbanı olarak soruşturmaya maruz kalması tepkilere neden oldu.  Yaklaşan seçimler öncesi Seçim Kurulu tarafından, seçimlerde görev alacak  memurların isim listesini istedi. Görev alacak memurların isimlerini yazdırmakta gecikme yaşandı.

Valilik tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuzer'e "Seçim Kuruluna liste teslim edildi mi" ? şeklinde bilgi istendi. Yavuzer, Memurların zor durumda kalmaması anlamında "evet" isim listesi gönderildi şeklinde cevap verdi. Daha sonra seçim kurulu ile Valilik arasında yapılan görüşmelerde isim listesinin henüz seçim kuruluna teslim edilmediği anlaşıldı.

Bunun üzerine birilerinin, Valilik makamına yanlış bilgi aksetirilmesi sonucunda, Valilik kararıyla Şükrullah Yavuzer hakkında soruşturma açılması talep edildi. Kendi personellini korumak ve kollamak anlamında Yavuzer, başarılı olduğu kariyerinde soruşturmaya tabi tutuldu. Edinilen bilgilere göre soruşturmanın yaklaşık 30 iş günü sürebileceği iddia edildi.