Bir kentin gelişmesinde, Basın emekçilerinin emeğinin çok fazla olduğunu söyleyen İşadamı ve Siyasetçi Seyfullah Yavuzer, bir kente Basın susarsa, o kentte yaşayan bireylerin sağır ve kör olduğu anlamını taşıdığını söyledi.

İşadamı ve Siyasetçi Seyfullah Yavuzer, tarafından yapılan açıklamada; “24 Temmuz 1908, tarihinde Basının önündeki sansürün kaldırılması ve ifade hürriyetinin sağlanması adına basın tarihimizin önemli olaylarından birisidir.

Şehirlerin gelişmesinde çok önemli bir yere sahip olan basının, halkı bilgilendirme, eğitme, kamuoyu oluşturma gibi çok önemli sorumlulukları vardır. Basın dünyasında çalışan ve emek veren Gazetecilerin yağmurda, çamurda,  zaman zaman ise canını da tehlikeye atarak gerçekleştirdiği özverili çalışmaları sayesinde ülkemizde, basın önemli bir konumda bulunuyor. Basın, kamuoyuna tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek, toplumun bilgi sahibi olmasına olanak sağlayan en büyük güçtür.   

Bu duygu ve düşüncelerle, 24 Temmuz 1908 Tarihinde Basının önündeki Sansürün Kaldırılışının 111’inci yıl dönümü münasebetiyle,

Önemli bir mesai sarf eden, İnternet Haberciliği, Yerel Gazete, İnternet TV,  Radyo ve Televizyonlarımızın temsilcileriyle, üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle görev yapan İlimizin güzide Basın Mensuplarımızın “24 Temmuz Basın Bayramı’nı  kutlar, sağlıklı ve mutlu bir yaşam temenni ederiz” diyerek Basının önemine değindi.