Van Edremit’te bulunan Hürriyet Koleji ile ortak bir programda “6. Van gölü Yakamozları Şiir ve Müzik Dinletisi” etkinliği yapan VAYAB üyeleri dinleyicilere unutulmaz bir gün yaşattı.

Hakan Pütün’ün sunumuyla gerçekleşen etkinlikte dinleyiciler okunan şiirler ve seslendirilen türkülerle unutulmaz anlar yaşadı.

Programda Yaşar Adıyaman, Leyla Mihrinaz Engin, Müştehir Karakaya, Ümit Kayaçelebi, Fuat Arpa, Lokman Tekin, M.Salih Geçken, Erkan Düz ve Mehmet Feyat okudukları şiirlerle dinleyicilere farklı bir atmosfer yaşattılar.

Halk Ozanı Hüsamettin Ergül ile Müzisyen Osman Korkmaz da seslendirdikleri parçalarla büyük beğeni aldı. Program plaketlerin takdimi ile sona erdi.

Etkinlikte konuşan VAYAB Başkanı Yaşar Adıyaman, “Hürriyet Koleji ile Van Şair ve Yazarlar Birliği'nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu "6. Van gölü Yakamozları Şiir ve Müzik dinletisinin ana teması “şiir hürriyettir” oldu.

İnsan odaklı şiir dinletisine ilgi oldukça fazlaydı.

Büyük katkı sunan Hürriyet Koleji Müdürü Ramazan Yavuz başta olmak üzere Kazım Acar ve tüm çalışanlara, emek verenlere, teşrif edenlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Hürriyet Koleji Müdürü Ramazan Yavuz da, VAYAB ile bundan sonra da daha güzel etkinlikler düzenlemeyi istediklerini belirterek, bu gün şiirler ve müzikle hoş zaman geçirdik.

VAYAB Başkan ve üyelerine teşekkür ederiz” dedi.