Van’ın en köklü ve en saygın esnaflarından biri olan Hüseyinoğulları Güneş Mobilya Kilim Mağazası, ‘Dolar’a inat, TL’ye selam olsun’ düşüncesiyle hareket ederek, indirimli ürün satışı konusunda önemli kararlar aldı.

 

Van İpekyolu caddesi üzeri, Bil Koleji yanında ve Akdamar Hastanesi karşısında bulunan  Güneş Mobilya Kilim Mağazası satış Müdürü tarafından alınan kararla, aslında Dolar’ın değersiz olduğu,  hayatın sadece Dolar’dan ibaret olmadığı ve Türkiye’de yaşayan halkların, gönül rahatlığıyla TL ile alışveriş yapabilmeleri konusuna dikkat çekti.

Hüseyinoğulları Mağaza satış Müdürü konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Biz Türkiye’de yaşıyoruz. Devletimize ve aynı zamanda Vatandaşlarımıza destek olmak konusunda önemli bazı kararlar aldık. Bu ekonomik krizin geçici olduğuna inanan kişileriz. Döviz kurları yükseldi diye bunu fırsata çevirerek ürünlerde hak edilmeyen fiyat yükselişini uygulamak biz Van esnafına yakışmaz.

 Gerekirse, ekonomik çalkantıların biteceği tarihe kadar zararına da ürün satarız. Gerekirse, 3 ay 6 ay yada bir yıl hiç fark etmez. Bu dalgalanmaların biteceğine inanıyoruz ve eminiz. Vanlı esnaf olarak ne ülkemizi ne de vatandaşımızı zor durumda bırakacak hiçbir olaya seyirci kalamayız. Hüseyinoğulları A.Ş olarak, İpekyolu üzeri, Bil Koleji yanında bulunan Kilim Mobilya mağazamızda çok ciddi indirimler yaparak, bu sürecin atlatılmasına katkı sunmaya karar verdik.

Ayrıca bunu da belirtmekte fayda var 24 Kasım tarihi yaklaşıyor. Bilindiği üzere 24 Kasım Öğretmenler günüdür. Bu anlamda Kasım ayı içerisinde mağazamızda alışveriş yapan her Öğretmene çok ciddi indirimler yapacağımız gibi, Mağazamızda alışveriş yapan her bir Öğretmene çok önemli sürprizlerimiz olacaktır” diyen Güneş Mobilya Kilim Mağazası satış Müdürü, şimdiden 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladıklarını ifade etti. Van Havadis/ Haber Merkezi