Güncelleme: 

Van'ın Bahçesaray ilçesinde çığ altındaki 2 kişiyi arayan ekiplerin üzerine çığ düştü. Çığ altında kalan ekiplerdeki 25 kişi kurtarılarak hastaneye kaldırıldı, bölgede çalışmalar devam ediyor. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "30 kişiye ulaşıldı, arama kurtarma çalışmaları sürüyor" denildi. NTV yayınında konuşan Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas, 8 kişinin hayatını kaybettiğini, 20 kişinin de arandığını belirtti.

----------------

Güncelleme: 

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez Çığ altında kalan ekiplerdeki 25 kişi kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. 5 iş makinası operatörleri il birlikte çığ altında. Kurtarma çalışmaları devam ediyor.

-------------------

Van Bahçesaray'da  çığ altında kalanları kurtarmaya giden AFAD, UMKE ve Diğer arama ekibinin de üzerine çığ düştü. Kurtarma çalışmaları başlatıldı.

Bahçesaray kara yolunun 33. kilometresinde, üzerine çığ düşen minibüsten olduğu değerlendirilen 2 kişiyi arama çalışmaları devam ederken ikinci çığ düştü. Çığ altında insanlar olduğu bilgisi üzerine arama kurtarma çalışmalarına devam edildi. 
Bahçesaray kara yolunun 33. kilometresinde üzerine çığ düşen minibüsten olduğu değerlendirilen 2 kişiyi arama çalışmaları devam ederken bilinmeyen bir sebepten ikinci kez çığ düştü.


Dün akşam  üzerine çığ düşen minibüsten 5 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, yapılan çalışmalar sonucunda 6 kişi ise sağ olarak kurtarılmıştı.

Minibüste olduğu değerlendirilen ve sabah saatlerinden itibaren devam eden 2 kişiyi kurtarma çalışmaları sürdürülürken, ikinci bir çığ daha meydana geldi.  Gelen bilgilere göre çığ altında arama kurtarma yapan ve bazı  sivil araç ve bazı insanların kaldığı bildirildi. Çalışmaların hız kesmeden devam edildiği söylendi. Van Valiliği tarafından yapılan açıklamda, tüm ekibiplerin aralıksız bir şekilde çalışma yaptığı ifade edildi.