Yılan hikâyesine dönen Kapalı Otopark’ın işyeri olarak tadilat görmesi, akıllara çeşitli soru işaretleri getirdi.

Yapılan işlem doğru ama kamuoyuna anlatma tarzı yanlış. Kamuoyunun bilgisi haricinde yapılan her çalışma, beraberinde birçok soru işareti de getirmiyor değil.

Şerefiye Mahallesi Ordu Caddesi Demirciler Sokak üzerinde bulunan kapalı otopark, dönemin AK Parti Belediye Başkanı Burhan Yenigün zamanında temeli atıldı. HDP Belediye Başkanı Bekir Kaya projeyi bir süre durdurduktan sonra, halkın yoğun baskısı üzerine çalışma başlattı.

Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat zorluoğlu döneminde ise Otoparkın inşaatı tamamlandı. Hizmete açılacağı beklenirken, kent park projesi hayata geçildi. Kent Parkın altında yaklaşık Bin araçlık otopark yapılacağı konusu, farklı projelerin hayata geçmesine neden oldu. Kent Parkın hayata geçmesi ve altında otopark olması sebebiyle, mevcut otoparkın işyeri olarak hizmete girmesi en doğru karar olarak deklare edildi.

Birçok vatandaş, “Projelere bakıldığında,  mevcut otoparkın,  işyerine dönüştürülmesi kentin geleceği açısından olumlu bir proje” olduğunu söyledi.  

Konu hakkında Van Havadis Gazetesine görüşlerini açıklayan bazı vatandaşlar ise, güzel projeden dolayı Vali Murat Zorluoğlu’na teşekkür ettiklerini belirterek; “Kent Parkın hayata geçmesi ve altında otoparkın olması, elbette ki mevcut otoparka olan talebi fazlasıyla karşılayacaktır. Buranın işyerine dönüştürülmesi civar esnafı için oldukça olumlu olacaktır. Beklentimiz bu projelerin erken bir zamanda hayata geçmesidir” diyen duyarlı vatandaşlar, kent için yapılacak her türlü güzel işlerin destekçisi olacaklarını belirttiler.