Van’ın genç girişimci iş kadını Asena Türkoğlu Ateş, Van İşgem’de ürettiği teknoloji ürünlerini ihracat etmeye başlaması kamuoyunda büyük bir heyecan yarattı.

Van İŞGEM’de  kurulu Atatas firmasının sahibi Asena Türkoğlu Ateş,  yapmış olduğu akıl dolu yatırımlarla Teknolojik makinaların ihracatına başladı. Lübnanlı  Silverline   grup Ceo su Hasan  Adaa tarafında sipariş verilen ve özel olarak üretilen makinalar Mersin Limanından ihracat için yükleme beklediği ifade edildi.

Yakın bir zamanda Van’a gelmesi beklenen Silverline group sahibi Hasan Adada VANTSO’yu ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulunacağı gelen bilgiler arasında yer aldı. Van İŞGEM den ilk defa bu kadar yüksek teknolojik makina ihracatı yapılacak olması Van adına gurur verici bir durum olduğu ifade dildi. Türkiye’nin en büyük 3 boyutlu yazıcısını üreten Ateş CO2 lazer kesim makinası ile Araçların 3 boyutlu tampon ve ön göğsünü üreten makinaları da ihracat için hazırlanmaya başlandığı ifade edildi.

Asena Türkoğlu Ateş’in, Elektrikli araç üretim konusunda da uluslararası üne sahip şirketleri bulunduğu söylendi  VAN için özel olarak çaba sarfeden Ateş,  Elektrikli 3 tonluk ticari kamyonet üretimi  içinde çalışmalar yaptığı gelen bilgiler arasında yer adlı.   VANTSO’nun özel olarak ilgilendiği  bu projelerin detayları yavaş yavaş oluşmaya başlandığı söylendi.  Çok yakın bir tarihte  kamuoyu ile de paylaşılacak olan proje Van’da heyecan verici bir durum olduğu deklare edilmeye başladı.   Tasarım ve kalıp imalatları devam eden Ticari elektrikli araç üretimi projesi tüm hızıyla devam ettiği vurgulandı. Vanlı girişimci Asena Türkoğlu Ateş, Turizm ve Endüstri yatırımları ile ilgili çalışmalar yaparak, Kentin ekonomisine büyük katkı sunacağı belirtildi.