Van Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Dış Ticaret Komite Başkanı Fevzi Çeliktaş, Avrupa Birliği Koordinatörü Kerem Oruç ve Van TSO Basın sorumlusu Önder Altındal, Doğu Anadolu Basın Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Van Havadis Gazetesi imtiyaz sahibi Ayhan Yazlık’ı çalışma ofisinde ziyaret ederek, günün anlam ve önemine binaen önemli görüşmeler yapıldı.

Nazik ve anlamlı ziyaretlerinden ötürü Van TSO heyetine teşekkür eden Başkan Yazlık, bu tür ziyaretlerin insanlar arasındaki kaynaşmanın daha da kuvvetlendirdiğini söyledi.

Van Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Dış Ticaret Komite Başkanı Fevzi Çeliktaş, ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada, Van TSO olarak Basına her zaman büyük önem verdiğini belirterek; “Gazeteciler bir gün değil her gün çalışan ve çok önemli bir görevi yürüten kutsal bir mesleği icra ediyorlar. Oda olarak her zaman Gazetecileri önemsiyor ve yaptıkları emeklerinden dolayı kendilerini yürekten kutluyoruz.

 10 Ocak 1961’de kabul edilen ve basın çalışanlarının bazı haklarına yasal güvence sağlayan “212 sayılı kanun” adlı düzenlemenin Resmi Gazetede yayınlanması ile, ‘10 Ocak’ tarihte Çalışan Gazeteciler günü olarak kabul görmüştür” diyen Başkan Çeliktaş, “ bu anlam ve düşüncelerle bizlerde, Van’da Basın görevini başarıyla yürüten tüm çalışan Gazeteciler gününü, en kalbi duygularımızla kutluyoruz” dedi.