AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Muğdat Günini’nin de hazır bulunduğu ziyaret sırasında, bir konuşma yapan MHP İl Başkanı Salih Güngöralp, “MHP ve AK Parti genel merkezlerinin öncülüğünde kurulan, parti tabanlarımız tarafından da gönülden desteklenen Cumhur İttifakı’nı millet olarak birlik ve beraberliğimizin yol haritası olarak görüyoruz.

Bu açıdan gönülden sağladığımız bu birlik ve beraberliği sahada ve sandıkta sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu kapsamdaki dayanışma için ziyaret ettik” dedi. 

Ziyareti çok kıymetli bulduklarını ifade eden AK Parti Tuşba Belediye Başkan Adayı Salih Akman, “Cumhur ittifakı, ülkemizin ve devletimizin geleceğini, halkımızın huzurunu amaçlayan, istiklal ve istikbal mücadelemizi güçlü bir şekilde sürdürmek amacıylakurulmuş, bir hayır ittifakıdır.

Birlik ve beraberliğin getireceği bereket ile daha güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğimize inanıyorum. MHP İl Başkanı Sayın Güngöralp’ın heyeti ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaret, bize güç ve enerji verdi” diyerek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

Aynı inancın ve değerlerin sahibi olarak, atalarımızın bedel ödeyerek bize emanet ettiği, değerlerimizle bugüne taşıdığımız ülkemizi ve devletimizi, imani ve kültürel değerlerimizle gelecek kuşaklara taşımak istiyoruz.

Bu açıdan Cumhur İttifakı merkeze istiklal ve istikbalimizi alan bir ittifak olarak büyüklerimiz tarafından hayata geçirildi. Şer ittifakının karşısında onur ve şerefle dimdik yolumuza devam ediyoruz. Bu açıdan ziyaret bizi mutlu etti, dostlarımızı sevindirdi. Allah birlik ve beraberliğimiz, huzur ve dirliğimizi daim etsin” diyerek birlik ve beraberlik ruhunun gelecek kuşaklara taşınmasının önemine vurgu yaptı.