Vanlı İşadamı Fettah Tamince'den Vanspor'a büyük destek geldi.

Rixos Oteller zinciri sahibi Vanlı İşadamı Fettah Tamince, vefa örneğini göstererek, Vanspor'a "Yarım Milyon (Beşyüz Milyar) TL" yardımda bulundu.  

Diğer işadamlarına örnek olmak amacıyla, Vanspor'a "Yarım Milyon TL" maddi destek sağlayan Vanlı İşadamı Fettah Tamince, Vanspor'un 1. Lİge çıkması anlamında daha fazla yardımda bulunacağını söyledi. 

Vanlı İşadamı Rixos Oteller zinciri sahibi Fettah Tamince, Vanspor'a verdiği Yarım Milyon TL'nin yanısıra devre arasında da, takımı Antalya'da Rixos Otelde ağırlayacağını belirtti. 

Bu güzel davranışından dolayı, Vanlılar ve Vanspor taraftarları, Fettah Tamince'ye çok teşekkür ettiği ifade edildi. Vanspor kamuoyunda büyük takdir gören Fettah Tamince'nin, Vanspor'a yapacağı yardımların devam etmesi halinde çok anlamlı ve çok olumlu yansımalara neden olacağı belirtildi. 

Fettah Tamince Kimdir ?

Rixos Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Fettah Tamince, 1972 yılında Van, Çaldıran’da dünyaya geldi.

Fettah Tamince, Kürtçe, Türkçe, Arapça, Almanca, İngilizce ve Rusça dillerini iyi düzeyde bilmektedir.

Bu kadar başarılı ve başarıyı yakalamış Vanlı ve Kürt kökenli İşadamının CHP tarafından eleştirmesinin hiç bir mantığı olamaz. Sadece Kürt kimliğine sahip olması nedeniyle ve her yerde gururla Kürt işadamı olduğunu belirtten Fettah Tamince'nin, CHP tarafından olumsuz bir şekilde hedef gösterilmesi iyi bir devlet adamı ve iyi bir Kürt işadamına yapılan en büyük saygısızlık olarak belirtildi.  Vanlılar tarafaından yapılan açıklamada; "Vanlılar kesinlikle işadamı Tamince'ye sahip çıkacak ve bunun hesabını CHP'den soracaktır. Bu kadar devletine, milletine, bayrağına, halkına saddık olan birisini CHP'ye asla yedirtmeyiz. Tamince gibi insanlar parmak sayısı kadar az iken, CHP, sadece Vanlı ve Kürt kökenli işadamı olduğu için Tamince'ye saldırmasını asla kabul etmeyiz" diyen Vanlılar, Tamince'ye tam destek olduklarını belirterek,  CHP'ye olan tepkilerini ortaya koydu.