Van’da görev yaptığı süre zarfında, yaptığı yanlışların ardı arkası kesilmiyor. Kayyum olarak, Van Büyükşehir Belediyesine Genel Sekreter olarak atanan Kayserili Mustafa Yalçın’ın,  Van şehrine ve devlette verdiği zararın miktarı çok büyük.  

Mustafa Yalçın’ın imzasıyla yapılan her iş, zamanla patlak vermeye başladı. Deyim yerinde ise, Yalçın her işi makyajlama marifeti ile yaptı.  Genel Sekreter Mustafa Yalçın’ın döneminde, değişime uğrayan çok katlı otopark, Mısır çarşısı esnafının düştüğü durum, Kent meydanı rezaletti, Park AVM bilmecesi, kent Müzesi hezeyanı, sözde hafif raylı projesi için harcanan paralar, büyük bir marifet olarak gösterilen asfalt çalışması. Ve daha niceleri saymakla bitmez… Sayın Yalçın'dan mantıklı bir cevap bekliyoruz bu işler neden böyle oldu diye? 

Güneş balçıkla sıvanmaz. Zamanı geldi Güneş doğdu, bütün makyaj dökülmeye başladı. “Şapka düştü kel göründü” misali. Dönemin Genel Sekreteri Kayserili Mustafa Yalçın, devlet adına iş yapacağına, İdialara göre, kendi adına ve çıkarına işlere imza atması çok vahim bir durum. Cevap bekliyoruz. 

Büyük bir başarı elde etmiş gibi, Van’da yaptığı tüm asfalt yolların kısa sürede dirhem dirhem dökülmesi, devlette verien zarar değil de nedir? Bir Vanlı olarak İçişleri Süleyman Soylu’yu göreve davet ediyoruz.

Soylu’nun cesaretine ve kararlığına inanıyorum. Benim bildiğim ve tanıdığım Bakan Soylu Babasını bile affetmeyen biri.

 Şuan da Kayseri /Talas’ta Belediye Başkanı olan Mustafa Yalçın’ın devlette verdiği zarar tespit edilerek, kendisinden tahsil edilmesini talep ediyoruz. Kimsenin yaptığı yanında kar kalmamalıdır. Mustafa Yalçın'dan bunların hepsinin tek tek açıklamasını bekliyoruz. 

Bu devletti kim ki zarara uğratıyorsa, hakkında gerekli işlemler yapılmalıdır. Mustafa’ya helal, Cemal’a haram diye bir şey olamaz. Her yerde ve herkes için adalet eşit olmalıdır.

Adalet Kayseriliye ayrı Vanlıya ayrı olamaz. Adalette hepimiz için aynı olmalıdır. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu işin peşini bırakmayacağına inancım tamdır. Devlet hepimizindir, devletti zarara uğratan kim varsa mutlaka hesaba çekilmelidir. Adaletin bir gün elbet tecelli edeceğine dair inancımı hiçbir zaman yitirmedim. Ayhan Yazlık/ Vanhavadis