9 Şubat tarihinin sigarayı bırakma günü olması nedeniyle, 9 Şubat tarihinden sonra sigarayı bırakanlara, büyük kolaylık sağlanacak.

AKKA İnşaat Yönetimi,  Dünya Sigarayı Bırakma Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, " Dünyada tütüne karşı yürütülen mücadele çerçevesinde, gelişmiş ülkelerdeki sigara tiryakilerinin oranı hızla azalırken, Türkiye ve diğer gelişmekte olan ülkelerde ise, özellikle genç kızlar ve kadınlar arasında ne yazık ki, sigara kullananların oranının giderek arttığını görüyoruz.  Sigara, kadınlarda, erkeklere göre, daha fazla hasar yaptığı için, kadınlar erkeklere göre daha ağır bedel ödüyor.

Buna rağmen, Türkiye’de sigara salgını kadınlar arasında daha hızlı yayılıyor. Her bir sigarada vücut için zehirli, tahriş edici, kanser yapıcı ya da kanserin ortaya çıkmasını kolaylaştırıcı 4 binden fazla kimyasal madde bulunduğu, tıbben açıklanan bir durum. Bu nedenle, Türkiye’de de sigara konusunda, özel günler ilan edilmesi sevindirici bir durum olarak görüyoruz. Kesinlikle insanlarımız sigaranın zararları konusunda bilinçlendirilmelidir." diyen AKKA İnşaat Yönetimi 9 Şubat tarihinden sonra, sigarayı bırakan kişilerin, konut talebi olmaları halinde, kendilerine çok özel indirimler yapacağını duyurdu.