Van 2.Asliye Hukuk mahkemesinin 02.11.2018 tarihinde  Organize Sanayi Bölgesinde daha önce OSB’nin en üst ve yetkili karar organı olan Müteşebbis Heyetin almış olduğu bazı karalar hakkında OSB’ni Olağan üstü Genel Kurul yapması yönünde vermiş olduğu kararın icrası için OSB’miz 01.12.2018 tarihinde OSB Fuar ve Kongre Merkezinde bu spesifik karaları oylamak üzere toplandı.

Olağanüstü Genel Kurul ile ilgili açıklamalarda bulunan OSB Başkanı Memet Aslan; "Yaptığımız işlemler hakkında en ufak bir tereddüdümüz yoktu.Tamamen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uygulama yönetmenliği ve OSB mevzuatına uygun bir şekilde uygulanan iş ve işlemlerdi. Alınan bu karalar tamamen sanayi ve sanayicinin menfaate gözetilerek alınmıştır.

Adilane ve şeffaf bir şekilde yapılan işlemlerdi.Üretimi artırmak, istihdam yaratmak ve ülke ekonomisine katkı sunmak için yapılan çalışmalardı. Sanayimizdeki ve ilimizdeki kalifiye eleman zarureti göz önünde bulundurularak alınan karalardı. İlimizin eğitimine ve okullaşmasına nasıl katkı sunarız hesabıyla yapılan iş ve işlemlerdi. Hiç bir zaman bir özel okulda okuma imkanı bulunmayan fakir fukara çocuklarının da özel ve teknik bir okulda okuması için alınan karalardı.

"ÇALIŞMALARIMIZ ORTAK ALKIN ÜRÜNÜDÜR"

Ülkemizin en genç ve işsiz nüfusuna sahip ilimizin işsiz gençleri iyi bir hayat sürsünler ve düzenli bir işleri olsun,ailelerini geçindirsinler diye alınan karalardı.Yönetimimiz bu iş ve işlemleri yaparken en üst karar organımız olan Müteşebbis heyetimizle sürekli görüşerek, sanayicilerimizle sürekli istişareler yaparak ortak aklın ürünü olarak yapılan çalışmalardır. İlin ve bölgenin ortak menfaatleri göz önünde bulundurularak alınan karalardır.

Yalanlarla, kandırma politikaları ve algı operasyonlarıyla bir yere varılamayacağını biliyorduk. İlimizin ve insanımızın zamanını ve enerjisini boşa harcatmaktan başka bir işe yaramayacağını biliyorduk. Sadece zaman ve enerjiye yazık oldu. Kamuoyu bilmelidir ki gücümüzü, enerjimizi ve zamanımızı eğitime, üretime, büyümeye, kalkınmaya ve istihdam yaratan projelere harcamalıyız.

İl ve ülke ekonomisine nasıl katkı sunarız, milli ve yerli üretimde nasıl söz sahibi oluruz, ihracatımızı nasıl artırırız politikaları gütmemiz lazım. Beyhude, amaçsız ve ütopik maceracıları artık bu halkın gündeminden düşürmemiz lazım. Adaleti, hukuku ve toplumsal refahı gaye edinmemiz kazım. Eğer biz büyümek, güçlenmek ve müreffeh olmak istiyorsak birliğimizi ve beraberliğimizi sağlamaktan başka şansımızda yok zaten. Sanayicimizde bunun en güzel örneğini göstermiştir"

"SANAYİCİ BİRLİK VE BERABERLİK DEMİŞTİR"

"Sanayicimiz birlik demiştir, beraberlik demiştir, eğitim demiştir, üretim demiştir, istihdam demiştir, refah demiştir, hizmet demiştir ve bunu güçlü bir şekilde haykırmıştır. Yalanı, kara propagandayı, iftirayı ve hazımsızlığı elinin tersiyle itmiştir. Yapmış olduğumuz Olağan üstü Genel Kurulda Sanayicimiz hakkını hukukunu koruyanlara, kendilerine hizmet edenlere, yüksek bir katılımla şeffaf, net ve güçlü bir destekle evet biz sizinle beraberiz  ve sizin yanınızdayız demişlerdir. Sanayici bize, bize çalışanları kimseye yedirmeyeceğiz demiştir. Sanayici biz bu oyunu bozarız demiştir ve karalı bir şekilde bozmuştur. Bizde Yönetim olarak diyoruz ki herkesin bir hesabı var tek sahibimiz Cenab-ı Allah’ında bir hesabı vardır. Her hesabın üstündedir. Yönetimimize güvenen, inan tüm sanayicilerimize ve bizlere sonsuz desteklerini sunan sivil toplum kuruluşlarımıza, odalarımıza ve tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. Dostlarımız şunu bilsinler ki tek bir duamız var Rabbim bizi sizlere karşı mahcup etmesin diyoruz. Basına ve Kamuoyuna Saygıyla" diyerek önemli açıklamalarda bulundu.