Hatay Arsuz Turizm ve Kültür Derneği tarafından 2018 yılının en iyileri ödülü programı kapsamında Vanlı Gazeteci Murat Çurku, 2018 yılı gazetecilik onur ödülüne layık görüldü.

 

Hatay'ın Arsuz ilçesinde Turizm ve Kültür Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Hatay'ın Enleri Ödül Töreni'nde Hatay'ın tanıtımına katkı sunanlara ödülleri verildi.

 

Hatay’ın Arsuz ilçesinde gerçekleştirilen Hatay’ın Enleri ödül töreninde Vanlı Gazeteci Murat Çurku da ödüle layık görüldü.

Hatay'ın tanıtımına katkı sunan sanatçı, gazeteci, yatırımcı ve yöneticilere ödülleri törenle verildi.

 

 Törende konuşan Arsuz Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hasan Arslan geleneksel hale getirdikleri ödül töreninde Hatay'a, Arsuz'a katkı sunan yatırım yapan insanları onurlandırmak için bu töreni gerçekleştirdiklerini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise, Hatay'ın tanıtımına katkı sunan, yatarım yapan herkese destek olmaya gayret ettiklerini ifade ederek, "Hatay hakikaten enlerin şehri, bu enleri çoğaltmakta hepimizin elinde.

 

Siz ne yaparsanız yapın takdir eden yok ise o eserin anlamı yoktur. İsterseniz uzaya çıkın takdir eden birilerinin olması gerekir.

 

 Bu manada Arsuz'un tanıtımı ve gelişimi için gayret eden Arsuz Turizm ve Kültür Derneğine ve bu konuda çaba gösteren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

Hatay’da 2018 en iyi gazetecilik onur ödülüne, Vanlı gazeteci Murat Çurku layık görüldü. Çurku’ya ödülünü Van’ın eski Tuşba ilçe Kaymakamı ve şimdiki Arsuz Kaymakamı olan Musa Sarı tarafından takdim edildi.

 

Gazeteci Çurku yaptığı açıklamada, bu ödül törenini gerçekleştiren Arsuz Turizm ve Kültür Derneği yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederek, “Başta, Arsuz Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hasan Arslan ve dernek çalışanlarına, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Lütfü Savaş’a, Arsuz ilçe Kaymakamı sayın Musa Sarı’ya, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzel Mansur, Hatay Sivil Toplum Kuruluşlarına, gazeteci meslektaşlarıma ve beni bu ödüle layık gören herkese teşekkür eder, şükranlarımı sunarım. Dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından Hatay'ın tanıtımına katkı sunanlara ödülleri Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzel Mansur ve dernek yöneticileri tarafından takdim edildi.