Her zaman olduğu gibi, ayın en başarılı personelini seçebilme konusunda çalışmalarımız titizlikle devam ediyor. Havadis Gazetesi olarak, bize ulaşan bilgileri değerlendirerek, yapılan ayrıntılı ve detaylı araştırmalar sonucunda, başarılı personeli, kamuoyuna duyurmak anlamında, Gazetemizde yazmaya karar verdik. Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni ismiyle Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, hastanenin hijyenini sağlama konusunda temizlik firmasından personel şefi olarak görev yapan İlyas Birgelen, Ocak ayının en başarılı personeli olarak seçilmeyi hak etti.

İlyas Birgelen, uzun yıllardır Bölge Eğitim ve Araştırma hastanesinde başarılı bir şekilde görevini yürüten bir özelliğe sahip. Personel arasındaki ilişkilere büyük önem veren, sevgi ve saygıdan asla kusur etmeyen başarılı bir personel. Personel arasında oldukça sevilen ve sayılan Birgelen, nerede, nasıl ve ne şekilde hareket edeceğini çok iyi bilen bir özelliğe sahip olması kendisini başarıya götüren en büyük etken. “Bizleri yoktan var eden Allah’a (cc) hamd eder, Habib-i Kibriya’sına da (sav) salat-u selam ederiz. Rabbim tembellikten, acizlikten, korkaklıktan ve cimrilikten bizleri uzak eylesin.

Bizlere helalinden kazanmayı lütfetsin.” Şiarı ile çalıştığına emin olduğumuz İlyas Birgelen, birçok kişiye örnek olabilecek bir anlayışla görevini yürütüyor. Peygamber (sav) şöyle buyuruyor: “Hiçbir kimse, asla kendi kazancından daha hayırlı bir rızık yememiştir” Yapılan araştırmalar sonucunda, davranışlarıyla, çalışmasıyla, adaletli olmasıyla ve en önemlisi güleryüzlü bir anlayışla, personel arasındaki adaleti sağlayan personel şefi İlyas Birgelen, kurum içerisinde büyük takdir görüyor. Bizlerde, Van Havadis Gazetesi, vanhavadis.com ve havadisweb TV ailesi olarak, İlyas Birgelen’i yaptığı bu üstün çalışmalardan ötürü tebrik ediyor, Ocak ayının en başarılı personeli olarak seçmeye oy birliği ile karar veriyoruz.