Van Havadis Gazetesine açıklamlarda bulunan Hüseyin Uyanık adlı hayırsever genç, amaçlarının çocuklarının hayalleri ile başladığı dünyada hayallerinin gerçekleşmesine yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

Hayırsever genç girişimci Hüseyin Uyanık, konu ile ilgili Van Havadis Gazetesine özel olarak yaptığı konuşmada; “Amacımız çocukların hayalleri ile başladı fakat eğitim hususunda, desteklerimizi arttırdık. Özellikle köy okullarına yönelik çalışma yaptığımız için, çocukların ikinci bir kaleminin bile olmaması bizi bu yöne itti. Her yıl okulların açılmasıyla birlikte, kırtasiye malzemeleri ve kitap destekleri topluyor ve okullarımıza yolluyoruz. Anasınıflarına özel oyuncak toplama çağrılarımızı her yıl yeniliyoruz.

Sosyal yardım projesi olarak, doğu batı demeden, zor şartlar altında köyde beldelerde ve mezralarda eğitim gören çocuklarımıza ihtiyaçları olan yardımları yapıyoruz. Bu yardımlar,  bize,  bizi seven gönüllü arkadaşlarımız tarafından geliyor. Mont, bot, atkı, bere, eldiven, kırtasiye malzemesi, oyuncak yardımı yapıyoruz. Çocuklarımız mutlu olduğu sürece, bizler daha çok mutlu oluyoruz.

Her şey çocuklarımızın geleceği için. Çocuklarımız her şeyin en iyisine layıktır” diyen Uyanık; “Bu anlamda,  gönüllü arkadaşlara Van’dan sesleniyorum! gelin bir olalım çocuklarımızın bedenlerini ısıtalım.  Umut olalım yüzlerine bi tebessüm oluşturalım.  Amacımız doğudan batıya batıdan doğuya bir gönül köprüsü kurmak ve inanıyorum ki,  gönül köprüsünün temelini hep birlikte sağlam tutacağız. Çalmadık kapı, sıkılmadık el,  selamlaşmadık vatandaş bırakmayacağız” diyerek çocukların mutlu olması, kendilerini de mutlu ettiğini söyledi. Van Havadis/ Haber Merkezi