Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret eden Tuşba Kaymakamı Meral Uçar Arpa ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani eşliğinde kurumda bulunan odaları tek tek dolaştı. Bir süre İlçe Müdürü Muhlis Ceylani’nin makam odasında kurum ile ilgili bilgiler aldıktan sonra TÜRK HENKEL Kimya sanayi AŞ. Firması tarafından TUŞBA ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yeni hizmet binasında Eğitimde 2023 Vizyonuna uyumlu “STEM ve KODLAMA UYGULAMA ATÖLYESİ” açılış törenine ve DAKA ile Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Eğitimde 2023 Vizyonu ışığında ERASMUS+ Proje yazma Eğitimi sertifika törenine katıldı.

Verilen sertifikaların hayırlı olması dileklerinde bulunan Tuşba Kaymakamı Meral Uçar Arpa, “Kaymakamlığımıza bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve DAKA işbirliği ile ortaklaşa yapılan Eğitimde 2023 Vizyonu ışığında ERASMUS+ Proje yazma Eğitimini aldınız.

Sizlerden bundan sonra yazacağınız güzel projeler bekliyoruz ve onları desteklemek için biz her zaman burada olacağız. Artık bu dönemde biz bu projelere çok önem veriyoruz çok önemli ve yerinde bir proje bir ilçenin vizyonunu çok farklı yerlerde değiştirebiliyor.

Özellikle öğrencilerimize yönelik odaklı olan projeleri ayrıca önemsiyoruz. İnşallah bundan sonra birçok ortak projelere imza atacağınıza inanıyorum ve ben bu eğitim sürecinde bize finansal olarak destekleyen Doğu Anadolu Kalkınma Ajansımıza teşekkür ediyorum. Yine projede emeği geçen Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürüme, çalışanlarımıza ve eğitim veren hocamıza teşekkür ediyorum” dedi.

TÜRK HENKEL Kimya sanayi A.Ş Bölge satış Müdürü Veysel Ögetürk ise, “TÜRK HENKEL Kimya sanayi AŞ. firması çocukların ve gençlerin sosyal gelişimlerine katkı sağlayan sürdürülebilir projeleri desteklemektedir.

Bu kapsamda TÜRK HENKEL Kimya sanayi AŞ. firması tarafından TUŞBA ilçesinin yeni hizmet binasında Eğitimde 2023 Vizyonuna uyumlu “STEM VE KODLAMA UYGULAMA ATÖLYESİ” oluşturulmuştur.

Atölyelerde alanında uzman eğiticiler tarafından öğretmenlere koordinatörlük eğitimi verilecektir. Eğitimi tamamlayan öğretmenler okullarında oluşturdukları takımlar ile ulusal ve uluslararası yarışmalarda ilimizi temsil ederek bir ilki gerçekleştireceklerdir.

Geleceğin eğitim modeli olarak nitelenen, mühendislik -matematik bilimlerinin birleşimi STEM eğitiminin ülkelerin geleceğinde aktif rol üstleneceği fikri ile eğitim sürecimize katkı sunan TÜRK HENKEL Kimya sanayi AŞ. Firmamıza kurumlarımız ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz” dedi.