Van Masterler Dernek Başkanı Zeki Yılmaz öncülüğünde dernek üyeleri 16-21 Ekim tarihleri arasında, Antalya'da düzenlenecek olan Uluslararası, Türkiye Masterler futbol turnuvası öncesinde, Van Elite World Otel'in ev sahipliğinde bir araya geldi.

    Van Elite World Otelin Genel Müdürü Oktay Aksoy’un daveti üzerine yemekte bir araya geldiklerini ifade eden Van Masterler Dernek Başkanı Zeki Yılmaz Akdamar TV’ mikrofonlarında Nazlı Timur’a yaptığı açıklamada; “Antalya’da yapılacak turnuva öncesi moral ve motivasyon anlamında bir araya gelmek istedik.

 Amacımız, bu derneği kurarak spor camiasında uzun yıllar hizmet vermiş isimleri bir çatı altında buluşturmak. Antalya’da birkaç yıldır yapılan ve ülkedeki birçok takımın katıldığı turnuvada Van ekibi olarak önemli başarılar elde ettik. Fair play ödülleri aldık, gol krallığı ödülleri aldık. Birlik beraberlik, hoş görü içinde spor camiasının kaynaşması adına çalışmaktır. Van’da spor konusunda başarılı olunması, yeni futbolcuların çıkması, spor konusunda isim yapmış kişilerin arenaya çıkarılması için herkesin üzerine düşeni yapması gerekir diye düşünüyoruz” diyerek sporun önemine dikkat çekti.

   Programda bulunan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, davet edilmesinden dolayı Van Masterler Derneği Yönetimine teşekkür ettiğini ifade ederek;  “Geçen sezon Antalya’da yapılan turnuvaya katılma şansını buldum. Van’ın tanıtımı adına güzel bir organizasyon olduğunu söyleyebilirim. Van Masterler derneğinin aktif çalışmalarının devamlılığını diliyorum” dedi.

   Genel Müdürlük projelerinin ‘Koşabiliyorken Koş’ projesinden de söz eden İnanç, “Yürüyüş ise yürüyüş, koşma ise koşma, yüzme ise yüzme… Yani herhangi bir sporu devam ettirmek adına gayret göstermek lazım. Herkese sporu tavsiye ediyoruz.  Bizler şimdi herhangi bir spor ile uğraşıyorsak, ileride dönüp dolaşıp Masterler Ailesi’ne katılacağız.

Bu anlamda sporla uğraşan spora gönül veren herkesin Masterler derneğine destek vermesi gerektiğini düşünüyorum” diyerek Van Masterler derneğinin Antalya’da yapacağı karşılaşmalarda başarılar dilediğini belirtti.

Düzenlenen programa, Gençlik Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Masterler derneği Başkanı kaptan Zeki (Zeki Yılmaz) Dernek üyeleri, İhlas haber ajansı Van Bölge Müdürü Şükrü Akyüz, Vansesi Gazetesi İmtiyaz sahibi Erdal Perihan, Vansesi Gazetesi Müdürü İkram Kali, Spor Yazarı Rıdvan Can, Bölge Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Bişar Ulutaş, Spor Yazarı Salih Deniz, Doğu Anadolu Basın Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Yazlık, Akdamar TV Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Timur, İlaç Radyo yetkilisi Özkan Altunkaynak, Van Masterler derneğine gönül vermiş birçok spor camiası programa katılan isimler oldu. Program saha sonra soru cevap şeklinde devam etti.