Çaldıran ilçe merkezine 31 kilometre uzaklıktaki Akbaşak mahallesinde rahatsızlaşan 38 yaşındaki Fatıma Hasar’ın imdat çağrısına karla mücadele ekipleri yetişti. Yer yer 1 metreyi bulan karda iş makineleri yolu açmakta zorlanınca devreye kar savurma aracı girdi.

Yaklaşık 2 saat süren zorlu bir çalışma ile evinden alınan hamile kadın, Kilimli Mahallesinde bekleyen UMKE ve 112 sağlık ekiplerine teslim edildi. Oradan da Erciş Hastanesine kaldırılan kadının tedavi altına alındığı öğrenildi.

Ayrıca Saray ilçesi Koçbaşı mahallesinde yüksek ateş ve kusma şikayetiyle 112 sağlık ekiplerini arayan 2 yaşındaki Semih Cansever’in yakınları da ekiplerden yardım istedi.

Yine kapalı olan mahalle yolunu açmak için karla mücadele ekipleri devreye girdi. 3 saatlik bir çalışma ile sağlık ekipleri mahalleye ulaştırıldı. İlk müdahalesi evde yapılan çocuk Özalp Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Öte yandan Özalp ilçesi Kırçalı ve Savatlı mahalleleri ile Başkale ilçesinde hasta almaya giderken karda mahsur kalan 112 sağlık ekipleri de Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri tarafından kurtarıldı.