Yaptığı düzenli ve güzel çalışmalar ile dikkatleri üzerine çeken Davut Gülüştür, kısa sürede birçok kişinin takdirini topladı.
Genel seçimler öncesi herkes gibi Milletvekili aday adayı olan Davut Gülüştür, partisi tarafından Milletvekili Adaylığı verilmediği halde, bazıları gibi partisine sırtını çevirmedi. Aksine, daha sıkı bir şekilde partisine bağlı kalarak gelecek yıllar için dava adamı olduğu konusunda önemli mercilere umut ve güven verdi. 
İşadamı Davut Gülüştür, sempatik yapısı ve kararlı duruşu ile kısa sürede AK Partililerin olduğu gibi onu Tanıyan herkesin büyük teveccühünü kazanmayı başardı.
Gönül verdiği Partisinin başarısı için, oldukça yoğun bir tempo ile çalışan işadamı Gülüştür, büyük bir sorumluluk altına imza atarak Parti içi işleyişin önemli bir konumuna sahip olan SKM’den sorumlu başkan görevini üstlenerek, gönül verdiği partisinin başarısı için gece gündüz demeden çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Birçok siyasetçiye, örnek teşkil  edecek davranışlar içerisinde olan işadamı Davut Gülüştür, adeta ‘siyasetin bir günlük değil bir ömür boyu olduğunu’ ispatlamış oldu.

Siyasetçi, siyaset yoluyla ülkesine veya beldesine hizmet götürme amacı güden kişi anlamına gelir. Bu anlamda siyasetçi profili çizilirken kişisel, yönetimsel ve ülke vizyonuna ilişkin özelliklerini de taşıyor olması gerekir. 
Memleketine, ülkesine, halkına hizmet etmek anlayışına sahip olduğunu ispatlayan Gülüştür, yüklendiği en ağır sorumluluk bilinciyle, partisini başarı kılmak için gösterdiği performansla iyi bir siyasetçi olduğunu net olarak kanıtladı. Van Havadis Gazetesi olarak SKM Başkanı Davut Gülüştür’ü, haftanın en başarılı Başkanı olarak seçiyor, bundan sonraki yaşamında üstün başarılar diliyoruz.
Haber/Yorum: Ayhan Yazlık/Van Havadis Gazetesi