'' Emeğe dayanarak beraber çalışacağız ''

 

İlk olarak  Gevaş Belediyesi personelleriyle bir araya gelen eş başkan adayları personellerin sorun ve taleplerini dinledi. Burada konuşan eş başkan adayı Melek Arapoğlu, beraber çalışmalarına kısa bir süre kaldığını belirtti. Arapoğlu, '' Belediyeyi kazandığımızda kilitli kapılar arkasında oturmayacağız ve amir-memur ilişkisinden uzak duracağız. Sizlerin emeğini her zaman göz önünde bulundurup beraber çalışacağız ,beraber yöneteceğiz. '' ifadelerini kullandı.

 

'' Gevaş 15 yılda 30 yıl geriledi''

 

Daha sonra Van Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İtfaiye Daire Başkanlığı ve Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı'nın ,ilçedeki şubelerini ziyaret eden eş başkanlar personellerle görüş alışverişinde bulundu. İlçedeki hizmetler konusunda daha yakın çalışacaklarını kaydeden eş başkan adayı Veysi Şeker, ilçenin son 15 yılda otuz yıl gerilediğini kaydetti.

'' Yapılan onca borca ve alınan hibelere rağmen ilçeye yapılan hizmetler hala yüzde 15 civarında. Gevaş'ın artık silkinmesi ve küllerinden yeniden doğması lazım.

Bu da farklı bir vizyon gerektirir. Bizler o vizyonla seçimlerden sonra Büyükşehirimizin tüm kurumlarıyla ortaklaşarak daha verimli bir şekilde çalışacağız'' diyen Şeker, personellere teşekkür etti.

Gevaşspor oyuncuları ziyaret edildi

HDP'li heyet son olarak ilçede faaliyet yürüten Gevaş spor oyuncu ve yöneticileriyle bir araya geldi. Tesis yokluğundan özel bir cafede yapılan görüşmede konuşan kulüp yöneticileri ve futbolcuları , şimdiye kadar mevcut yönetimler tarafından kendilerine verilen  hiç bir sözün yerine getirilmediğini söyledi. Tesislerinin olmadığını, maddi imkansızlıklardan deplasman maçlarına dahi gitmekte zorlandıklarını aktaran Gevaş spor'lular, HDP' lilerden kulübü desteklemelerini ve sahiplenmelerini talep etti.

Eş başkan adayları ise HDP'nin gençlere dönük politikalarına değindikten sonra seçimlerden sonra her türlü desteği vereceklerini ve sporsal aktiviteleri arttıracaklarını aktardı. '' Tesislerden sponsorluk fonlarına her noktada elimizden geleni yapacağız.

Diğer spor dalları da dahil olmak üzere sporu önemsiyoruz ve Gevaş spor'un başarısı için  elimizden gelen her şeyi yapacağız'' diyen eş başkanlar, kendilerine olan ilgi ve desteklerden dolayı kulüp oyuncu ve yöneticilerine teşekkür etti.