AK Parti'nin Van karakutusu olarak bilinen ve AK Parti'nin Van'da büyük bir başarı elde etmesinde, büyük rol oynanyan Abdulhekim Karabıyık, Gelecek Partsinin Van İl Başkanı oldu. 

Abdulhekim Karabıyık, AK Parti'de yanlış yapanların karşısında durabilen ve yeri geldiğinde en yetkili isme bile, "Yanlış yapıyorsun" cesaretini gösteren cesur siyasetçilerden biri olarak bilinir. AK Parti'nin Van'da en zirve yaptığı dönemlerde halk arasında "Obama" diye hitap eidldiği halen hafızalarda yerini koruyabilir. Gelecek Partisnin Van İl Başkanı olarak Abdulhekim Karabıyık'ı tercih etmesi, çok büyük bir başarı olarak değerlendirilebilir.  Van'da AK Parti için  ne kadar büyük kayıp ise, Gelecek Partisi için ise  o' denli büyük bir başarı olarak değerlendirilebilir. 

ABDULHEKİM KARABIYIK KİMDİR?

 Uzun yıllardır Van siyasetindeki en etkili isimlerden birisi olan Abdulhekim Karabıyık, AK Partinin kuruluşundan bu yana Partinin bir çok kademesinde görev yaptı.

Merkez ilçe başkanlığından il başkan yardımcılıklarına kadar  10 yıla aşkın bir süre bilfiil partide görev yapan Karabıyık,

2014 seçimlerinde Edremit,

2019 yılında ise Gürpınar  Belediye başkan aday adaylığı için müracaat etti.

Van siyasetinde hatırı sayılı bir yeri olan Karabıyık son dönemlerde, mevcut il teşkilatından isimlere yönelik de sert çıkışlar gerçekleştiren bir isim olarak hafızalarda yer edindi.