Eski Başbakan Prof. Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanlığı’ndan kurulan Gelecek Partisi, Van’da işi sağlam adımlarla yürütmeye başladı.

Gelecek Partisi Van il Başkanlığı’na seçilen tecrübeli siyasetçi Abdulhekim Karabıyık, tecrübesini konuşturarak, kurucu ilçe başkanlarını belirlemeye başladı.

Van’ın en büyük ilçesi olan Erciş ve Van’da siyasette belirleyici rol oynayan Çaldıran ilçesinin ilçe başkanlarının ataması yapıldı. Van Merkez beşyolda bulunan Gelecek Partisi Van İl Başkanlığı binasında gerçekleşen törende, çok kalabalık heyet hazır bulundu. Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık, başkanlığından toplanan Yönetim, Erciş ilçesi için kurucu ilçe başkanı olarak Ömer Fidan’a mazbatası takdim edildi.

Gelecek Partisi Çaldıran ilçesi kurucu ilçe Başkanlığı’na ise Burhan Şahin olarak tayin edildi. Erciş ve Çaldıran ilçe Başkanlarının mazbataları Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık tarafından teslim edildi. İlçe Başkanlarına mazbataları ile birlikte rozetleri takıldı. Yapılan konuşmaların ardından hatıra fotoğrafları çekilerek,  unutulmaz anı adeta büyük bir gövde gösterisine dönüştü.