Dündar, bazılarının bilerek yada bilmeyerek, Kapıköy Gümrük Sınır Kapısını yıpratmak anlamında, acımızca eleştirdiklerini belirterek,  karalamanın kimseye fayda sağlamayacağını  söyledi.

SS. Saray 13. Nolu Minibüsçüler Kooperatif yetkilisi Mehmet Latif Dündar, İranlı Turistlerin yılda iki kez çok yoğun olarak geldiklerini belirterek; "Normal zamanlarda, hiç bir şekilde İranlı Turistlerin Kapıköy Sınır Kapısında bekleme durumu söz konusu değil. 13 Nolu Minibüsçüler Kooperatif yetkilisi olarak, şunu net olarak konuşabiliriz. Bizler, İranlı Turistleri en iyi şekilde Kapıköy Gümrük Kapısında alıyoruz ve istedikleri yere bırakıyoruz. Hiç bir şekilde İranlı Turistler mağdur edilmiyor, edilmesi de söz konusu olamaz. İranlı Turistler, yılda iki defa çok yoğun olarak Van'a geliyor. Bu iki önemli dönemde de, Belediye'den otobüs tahsisinde bulunuyoruz, yetkililer de kesinlikle haklı talebimize karşılık vererek, bizlere ek olarak otobüs tahsis ediyorlar. Bu şekilde  İranlı misafirlerimizi en kısa sürede ve en güzel şekilde, ulaşmak istedikleri mekanlara ulaştırıyoruz.

Kapı Köy Sınır Kapısında 7/24 kamera izleme durumu var. Genel ve geniş çerçevede bakıldığı zaman, nasıl bir hizmet verildiğini herkes çok rahat görebilecektir. Birileri ısrarla Kapıköy Gümrük Kapısını karalamak istiyorsa, onları da Allah'a havale etmekten başka yapacağımız bir durum, söz konusu olamaz. Rahatlıkla ve güvenle diyebiliriz ki, Kapıköy Türkiye'nin en modern sınır kapısı olacak. Yeter ki sahip çıkabilelim. Yeter ki, emeği geçenlere başta Gümrük ve Ticaret Bakan yardımcımız Fatih Çiftci olmak üzere, emeği geçen tüm devlet büyüklerimize teşekkür etme erdemliliğini gösterebilelim.

 Bazılarının, kendi çıkarları için, bizleri ve Kapıköy Gümrük Kapısını sürekli olarak karalamaya çalışmalarının, akla ve mantığa sığan bir tarafı olamaz. Bizler 10 Yıldır burada profesyonel bir şekilde taşımacılık yapıyoruz. Hiç bir otel yada hiç bir işyeri arasında ayırım yapmayız. İranlı Misafirlerimiz, hangi otel yada hangi yere gitmek istiyorlarsa, ayırım yapmadan istedikleri Otel yada istedikleri yere bırakıyoruz.

Bazı insanların, Kapıköy Gümrük sınır kapısında, en ufak bir olumsuzluğu, dağ gibi büyüterek kamuoyuna yansıtmaya çalışmalarını, iyi niyetle bağdaştırmak doğru olamaz.  Ne yazık ki, görmeleri gerekli olan, en güzel çalışmaları ise görmek istemezler. Olaylara geniş çerçevede bakmak lazım.

Üzülerek belirteyim ki, bazıları ısrarla kanunsuz bir şekilde, Kapıköy Gümrük Sınır Kapısında taşıma yapmak istemektedir. Kimse kusura bakmasın, buna ne Belediye ne de diğer yetkili organlar müsade etmez.  Burası bir hukuk devletidir, herkes hukuk kuralları dahilinde hareket etmek zorunda. Zira, araç ihtiyacı olursa Belediye tarafından ihaleye çıkar ve ihale yapmak koşuluyla, Kapıköy Gümrük kapısında, çalışma izni alan araç sahipleri gelip çalışabilecekler. 

Bunun dışında, kanunsuz bir şekilde, hiç kimsenin çalışma imkanı olamaz. Diyelim ki, Belediye ihale yaptı ve hat verdi. Bu sefer ne olacak, araç fazlalığı nedeniyle orada çalışan tüm araçlar çok zarar etmiş olacak. Bu da büyük kaosların meydana gelmesine neden olacaktır.

Bizler,  resmi bir şekilde hizmet verdiğimiz için, sürekli denetime tabi tutuluyoruz. Çok üzülerek belirteyim, birileri Kapıköy üzerinde sürekli provokatörlük yapmak istiyor. Bu da hem kentimize hem de Gümrük kapısına büyük zarar veriyor" diyen SS. Saray 13. Nolu Minibüsçüler Kooperatif yetkilisi Mehmet Latif Dündar, "Kapıköy Gümrük sınır kapısı tam kapasite ile  bittiği zaman, başta Van ilimizin esnafı olmak üzere, tüm bölge esnafı ekonomik olarak büyük kazanç elde edecekler. Bu nedenle ısrarla söylüyoruz! Lütfen karalamaktan vaaz geçelim, hep birlikte Gümrük Kapımıza sahip çıkalım. Bardağın boş tarafı değil dolu tarafını görmek için biraz çaba gösterelim" diyerek, hiç bir şekilde, hiç bir İranlı vatandaşın ulaşım konusunda sıkıntı yaşamadığını belirtti.