MHP lideri Devlet Bahçeli açıklama yapıyor...

Bahçeli, "Coğrafyamızı stratejik güce dönüştürmek, Türkiye'yi kafeslemek isteyenlere en güçlü cevap olacaktır." ifadelerini kullandı.

"Asıl hesap asıl hedef Türkiye'dir" diyen Bahçeli, "Türk milletidir. İbret verici gerçeği görmek bunlara dikkat etmek beka düzeyinde önemlidir." diye konuştu.

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

52 ayrı ülke ve bölgede kriz ve çatışma var

-Dünya üzerinde 52 ayrı ülke ve bölgede kriz ve çatışmalar devam etmektedir. Türkiye eksen siyasetine dümen kırmak yerine başkent Ankara vizyonuna müzahir kuşatmayı etkisiz hale getirecektir. Dünya üzerinde pek çok ülke çalkantılı ve krizle meşguldür.

"Ülkemizin önü iç ve dış blokajlarla kesilmektedir"

-Yüce dinimiz hem içten hem de dıştan saldırı altındadır. Ülkemizin önü iç ve dış blokajlarla kesilmektedir. FETÖ'cü alçakların baş aktör olduğu dinler arası diyaloğun amacı İslamı geriletmektir. 

 

Fırat'ın doğusuna operasyon

-Fırat'ın doğusunda hilal yükseltilmeli hainler cezalandırılmalıdır. Terör örgütlerine kim yardım ve yataklık yapanlar Türk milleti ile tanışacaktır. Dost ve müttefiklerin şaibesiz desteği çok önemlidir. Sınırlarımızı emniyete alacak şekilde yapılacak güvenli bölge zaruri ve önemlidir. Sadece Türkiye'yi değil bölgeyi de koruyacaktır. ABD, müttefiklik ahlakı ile çelişmemelidir. Güvenli bölge ABD'nin lütfu değildir. Türkiye güvenli bölge ile kardeşliğin, bütünlüğün yanında olduğunu göstermiştir.

"ABD YPG'ye silah vermekten vazgeçmeli"

-Ülkemizdeki Suriyeli sığınmacılar için yeni bir hayat hızla sağlanmalıdır. Buranın denetimi Türkiye tarafından sağlanmalıdır. ABD, Türkiye'yi anlamalı; sevmiyorsa da saygı duymalıdır. YPG'ye silah vermekten vazgeçmelidir.