Eğitimci-İşadamı Necattin Demir, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı dolaysıyla yayımladığı mesajında; “2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı özelde Van ilimize genelde ise tüm ülkemize hayırlı olmasın temenni ediyoruz.

Büyüklerimizin dediği gibi, Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar, evvela haysiyetlerini sonra hürriyetlerini ve sonrasında ise İstiklal ve İstikballerini kaybetmeye mahkûmdur.

Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine başlıyor olmanın, sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Eğitim; milli çıkarlarımız ve toplumsal hayatımızın şekillenmesinde, istikbale yönelik adımlarımızın ve hedeflerimizin belirlenmesinde, Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine  ulaşmasında vazgeçilmez en önemli unsurdur.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Öğretmen ve Öğrencilerimizin 2019-2020 Eğitim –Öğretim yılının hayırlı olmasını en kalbi duygularımla temenni eder, her birine üstün başarılar dilerim” dedi.