Van’ın tanınmış işadamlarından Çoklar Gıda ve Vantat A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Necmeddin Çok’un ortanca oğlu Harun Çok, hayatını Polat ailesinin biricik kızı Betül Polat ile birleştirerek, mutluluğa giden yolun adımını attı.

Altın Palas düğün salonunda yapılan düğün, çok yoğun davetlilerin katılımı ile yöresel halayların çekilmesi ile birlikte  ortaya güzel bir tablo çıktı. Harun Çok ve Betül Polat’ın nikâhını Edremit Belediye Başkanı Av. İsmail Say kıydı. Kıyılan nikah ile birlikte Polat soyadının yerini Çok aldı. Genç çiftin nikah şahitliğini ise, Van’ın tanınmış sımaları, Gevaş bir önceki dönem Belediye Başkanı Sinan Hakan, Organize sanayi Bölgesi Başkanı Memet Aslan, İşadamı Yunus Gökçenay, İşadamı Zahir Kandaşoğlu ve İşadamı Fazıl Kaplan yaptı. Mutlulukları yüzünden okunan genç çiftin düğününde Van’ın tanınmış sımaları yanısıra, birçok STK Başkanları, İşadamları, Bürokrat, Siyasetçi ve çok sayıda davetliler katılım sağladı.

Damadın Babası Çoklar Gıda A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Necmeddin Çok’un misafirlerle tek tek ilgilenmesi gözlerden kaçmadı. Yöresel halaylarla başlayan düğün, gelin ve damadın ışıklar altında salona girmesi ile, oynanan oyunlar yerini geleneksel hale getirilen dansa bıraktı. Genç çiftlerin yaptığı kısa dans gösterisinden sonra yemeğe geçildi. Yenilen yemek ve yapılan ikramlardan sonra her zaman olduğu gibi, Van’ın yöresel oyunları yerini başka bir şeye bırakmadı. Çok büyük bir katılım olduğu düğünde herkes oldukça mutlu bir şekilde düğün halayına eşlik etti. Damadın Babası işadamı-Sanayici Necmeddin Çok, davetlerine icabet eden ve bu mutlu günde kendilerini yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ettiğini ifade etti. Düğün daha sonra yöresel oyunlarla gece geç saatte kadar devam etti.

Evlilik, nikâh ve düğünle başlar. Nikâh, Allah adına tarafeynin akitleşmesidir. Nikâh, nefsânî arzuları tesirsiz hâle getirmektir. Düğünler, nikâh akdinin ilân edilmesi ve aile yuvası kurmanın sevinç ve mutluluğu içinde, bu sevincin toplumla paylaşılmasıdır.

Nikah ve düğün yeni bir dünya evine adım atmaktır. Bu sebeple Cenâb-ı Hakk’ın rahmetini celbedecek şekilde icrâ edilmelidir. Zira sıhhati de ihsan edecek, huzuru da ihsan edecek, Cenâb-ı Hak’tır. Nikâh ve düğün, birbirini tamamlayan unsurlardır. Bu duygu ve düşüncelerle Havadis Medya Grubu olarak genç çiftlere ömür boyu mutluluklar diliyoruz.