Van/Saray İlçe Başkanı M. Şerif Çevik, uzun yıllardan beri, AK Parti'nin Saray İlçe Başkanlığı görevini başarıya yürüten M. Şerif Çevik, geçtiğimiz günlerde aldığı kararla, Saray İlçesinde Belediye Başkan Aday adayı olduğunu resmen duyurdu.

Konu ile ilgili olarak Havadis webTV ve Havadis Gazetesi ziyaretinde Çevik'in yaptığı açıklamada; "AK Parti kurulduğu günden beri gönül rahatlığıyla, gönül verdiğim partime hizmet etmekten, büyük bir onur duyduğumu öncelikle belirtmek isterim. Siyaset öncelikle gönül işidir. Siyaset yaptığınız  partide gönlünüz ve vicdanınız rahat ise, eminim hem siyasetin en iyisini, hem de hizmetin en iyisini yaparsınız. Bu anlamda, ben, hem gönül, hem de vicdanen çok rahat olduğumu belirtmek isterim. Bir kere, dünya lideri olan bir şahsiyetin, başında bulunduğu bir partide görev yapmak, bizim için en büyük onurdur.

AK Parti hizmet partisidir. Hizmet yapmayı düşünenler AK Parti çatısı altında toplanmalıdır. AK Parti her türlü ayırımı, her türlü ideolojiyi, ayaklar altına alan bir partidir. İnşallah Saray ilçemizde oturan vatandaşlarımız, bu seçimde bize bir şans verir ve yapacağımız hizmetlere şahitlik etmiş olacaklar. Aday gösterilmemiz, Genel Merkezimin takdirine kalmış bir durumdur.

Allah nasip etmişse, hiç bir güç önüne geçemez. Şayet bize Belediye Başkanı adayı görevi tevdi edilirse ve halkımızın da bize destek olması durumunda, İnşallah Saray ilçemiz, hizmetleri ile Türkiye'nin gündemindeki yerini koruyacaktır" diyen Çevik, kendilerine destek olan herkese şimdiden teşekkür ettiğini vurguladı.