Her yıl büyük bir heyecanla beklenen “Bil Okula Kabul ve Bursluluk Sınavı” yine çok güzel görüntülere sahne oldu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bil Koleji yetkilileri; "Sabah 09,00’da başlayan sınav maratonumuz, saatler 16.00’yı gösterdiğinde sona erdi. Çocuklarımız içerde ter dökerken, bizler de sınav salonu dışında çocukları için dua eden velilerimizi yalnız bırakmadık.

Spor kompleksimizde velilerimiz için hazırladığımız sazlı sözlü müzik dinletimizde müzik zümremiz “7 yöreden, 7 dilden” adlı konserlerinde çok güzel eserler sergileyerek yoğun stres yaşayan velilerimizin biraz olsun bu stresi üzerlerinden atmalarını sağladı.

Müzik dinletimizin ardından, cuma günü de Bil Koleji öğretmenlerine yönelik “Etkili Öğretmenlik Sanatı” hakkında muhteşem bir sunum yapan Dr. Fatih Kalkınç Hocamız, “Okul Evde Başlar” adlı seminerle, ailede eğitim nasıl olmalı ve çocuk eğitiminde yaptığımız yanlışlar üzerine çok ilginç detaylar sundu. Sınav esnasında, okulumuz bünyesindeki güzellikleri bizzat deneyimleyen velilerimiz, son derece olumlu intibalar edindiklerini özellikle dile getirdiler.

Velilerimiz adeta nefeslerini tutarak dinledikleri seminerin ardından, çocuklarını karşılamak üzere çıkış kapılarına yöneldiler. Billi olmak için ter döken çocuklarımızın ve onları dualarıyla destekleyen velilerimizin sınav sonrası heyecanı görülmeye değerdi. Bil demek, ayrıcalık demektir" diyerek Bursluluk sınavına katılan öğrenciler başarı dileklerinde bulundu.