Bİrlik Vakfı Van Şubesi YYÜ'de Kütüphane açarak, bir ilke daha imza attı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Birlik Vakfı Yönetimi; Okumanın medeniyet olduğu anlayışından hareket ile her dönem olduğu gibi, geleceğin teminatı, yarının güvencesi olan çocukları ve gençleri okumaya yönlendiren, onlara eğitim noktasında katkılar sunan Birlik Vakfı şimdi de hastanelerde yatan hasta çocuk ve yakınlarının yararlanacağı kütüphaneler oluşturarak bir ilki daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. 

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi DURSUN ODABAŞ Tıp Merkezi, Genel Çocuk Polikliniğine Birlik Vakfı Van Şubesi Yerel Yönetimler Komisyon Başkanı Esra Erdenk hanım efendi tarafından organize edilen proje kapsamında oluşturulan kütüphanenin teslimi sırasında hazır bulunan, Birlik Vakfı Van Şube Başkanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Ekin Bey, Başkan yardımcısı Tufan Tunç, Yönetim kurulu üyesi Dr. Öğretim elemanı Kemal Sarğın, Yerel Yönetimler komisyon Başkanı Esra Erdenk, Hanımlar komisyon Başkanı Pınar Gündoğdu ve Genç Birlik Başkanı Fatih Cengiz bey tarafından Hastane Başhekimi Dr. Öğretim üyesi Sayın Ümit Haluk İliklerden bey ve hastane Başmüdürü Sayın Sefer Kuşan Bey'e teslim edildi.

Teslimde söz alan Ekin, "Toplum yararına olan bu vakıf, toplumda huzurun, birliğin sağlanmasında her zaman gayret edeceklerini"  ifade etti. Ekin, "okumanın, bilginin ve kültür unsurunun tahammülde çok önemli olduğunu " dile getirdi.

"Vakfların toplum malı olduğu gibi hastanelerinde toplum  malı olduğunu, bu sorumlulukla toplumun ihtiyaç duyduğu noktada her zaman hizmet etmeye ve destek vermeye gayret edeceklerini, bu bakış açısı İle herkesin sahiplenmesi ve katkı sağlaması gerektiğini dillendiren Ekin "Birlikte Türkiye olmanın esası, birbirimizi anlamamız ve gayret göstermemizle olur.

Bu noktada bizlere desteklerini esirgemeyen herkese  çok teşekkür ederiz. "

İfadelerinden sonra Hastane Başhekimi İliklerden Bey, " Bu çalışmaların örnek olması" temennisinde bulunarak programlarını sonlandırdılar.