Kısa süre önce göreve başlayan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Doğu Anadolu Basın Birliği (DABB) Van Şubesini ziyaret ederek, kentin gelişmesi ve kalkınması için, yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

Rektör Şevli, Başta Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi olmak üzere, kentin her bölgesinin paralel olarak, gelişebilmesi ve modernleşmesi anlamında, kentin bileşenleri ile birlikte hareket edilmesinin, çok isabetli olacağını belirtti. Samimi bir ortamda geçen ziyarette, önemli konular konuşuldu ve yapılması gereken çalışmalar üzerinde duruldu.

Yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Havadis Medya Grup ve Doğu Anadolu Basın Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Yazlık, Vanlı ve Van’ı bilen, tanıyan birinin Üniversite’nin başında bulunması, sevindirici bir durum olduğunu söyledi.  Havadis Medya Grup ve Doğu Anadolu Basın Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Yazlık, kentin her alanda hak ettiği yere gelebilmesi anlamında, kentte yaşayan tüm bileşenlerin, aynı amaç etrafında kenetlenmesi gerektiğini söyleyerek; “Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli’yi yakinen tanıdığımız bildiğimiz değerli bir insan. Ümit ederiz, kariyerindeki başarısını, Van’da çok daha aktif bir şekilde sahaya yansıtır. Rektör Şevli’nin Üniversite’ye ve Van’a çok büyük fayda sağlayacağına inancımız tamdır” diyerek, yapılan nazik ve anlamlı ziyaretten ötürü, Rektör Şevli ve heyetine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.