DoubleTree by Hilton Van Otel'de düzenlenen etkinliğe Bil koleji velileri başta olmak üzere 

Birçok kadın katıldı.

Canlı müzik ve hediye çekilişi yapıldığı yemekli organizasyonunda, kadınlar gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Bil koleji Anaokulu Müdiresi Rükiye Hemedoğlu'nun konu ile ilgili yaptığı açıklamada, öncelikle 8 Mart dünya kadınlar gününde bir organizasyonu planlayan ve tertipleyen Bil koleji Yönetim kuruluna teşekkür ettiğini vurgulayarak; "8 Mart dünya kadınlar günü dolayısıyla Bil koleji ailesi başta olmak üzere, aramızda bulunan tüm kadın dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Bil koleji ailesi olarak, öğrencilerimizin Anneleri ile bir araya gelmek, dertleşmek, muhabbet etmek, gönül birlikteliğimizi bir adım öne götürmek anlamında böylesi bir organizasyon yaptık. Bir anlamda da kadın dayanışması oldu. Bu organizasyonu yapmamamızda emeği geçen, ve bizlere sponsor olan firmalara çok teşekkür etmek istiyorum. Bil koleji olarak bunu her yıl 8 Mart dünya kadınlar gününde tekrarlamak ve geleneksel hale getirmektir.

 Ümit ediyorum ve umuyorum her yıl 8 Mart dünya kadınlar gününe denk gelecek şekilde, kadın kardeşlerimizle bir araya gelir ve bunu geleneksel hale getirme düşüncemiz devam eder. Bu anlamda bu gün bizleri kırmayarak etkinliğine katılan kadın kardeşlerimize, Vanhavadis Gazetesi ve Akdamar TV'ye şükranlarımızı sunuyoruz" diyen Hemedoğlu, programa katılan kadınların gönüllerince eğlenmesinden dolayı mutluluk duyduğunu sözlerine ekledi. 

program yenilen yemeğin ardından hediye çekilişi ve müzik dinletisi ile devam etti.