8 Şubat 2019 Cuma günü saat 09.00 ile 12:00 sularında gerçekleşecek olan "Farklılaştırılmış Öğretim"  konferansı ile öğrenciler geleceklerine daha güvenle bakabilme fırsatını yakalayacak.

Van'da ilk kez gerçekleşecek olan "Farklılaştırılmış Öğretim" Bil Koleji bünyesinde, yapılacak olması büyük ilgi uyandırdı.  Bil Koleji Van'da kurulduğu ilk günden itibaren, yaptığı başarılı çalışmalarla isminden sıkça söz ettirmesi eğitim camiasında da ilgi odağı olmayı başardı.

Bil Koleji Müdürü Hemedoğlu, "Farklılaştırılmış Öğretim" programın amacının özel yetenekli öğrencilerin özellikleri (duyuşsal, bilişsel, psiko-sosyal gibi) eğitimsel yaklaşımları anlamında önemli olduğunu söyledi.

Asıl önemli olan bu çocukların, eğitimlerinin nasıl "farklılaştırılarak" onların gelişimlerinin en üst düzeyde olmasını sağlamak olduğunu belirten Bil Koleji kurucu üyesi ve okul müdürü Abdulmenav Hemedoğlu, " Bu konferansla öğrencilerimiz zeka, üstün zeka kuramları ve zeka testleri hakkında bilgi sahibi olabileceklerdir. Öğrencilerin ön öğrenmeleri ilgileri dikkate alarak hazırlanan bir konferans olacak. Tüm bunlar gerçekleştirilirken öğrencilerin eğitim ve öğretimden zevk almaları, işbirlikli öğrenme yaparak, akran öğrenmesini destekleme, öğrenmede sorumluk alma, kendi öğrenmelerini kontrol edebilme konularında da etkin rol sahibi olabilme farklılığını sağlamış olacaktır" diyen Hemedoğlu, "Farklılaştırılmış Öğretim"in önemine dikkat çekti.