Vakfın başlattığı projeye ilk destek  Vanlı TRT sanatçısı sayın Mehmet Özkaya ‘dan geldi.

Mehmet Özkaya korosu İstanbul Ataşehir Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde tüm müzikseverlere muhteşem bir gece yaşattı.

Konsere Vanlılar ve sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

Mehmet Özkaya; "Van Kültür ve Dayanışma Vakfı ile işbirliği yaptık bir kız çocuğumuzun eğitimine başarısına katkı sağlayabilirsek bundan mutluluk duyarız.Bundan sonra da kültür ve sanat alanlarında Van Vakfımıza katkı sağlamaya devam edeceğiz" dedi.

Mehmet Özkaya, muhteşem Türk müziği Korosu’nun konserinin tüm gelirini Vanlı kız çocuklarının eğitimine harcanmak üzere, Van kültür ve Dayanışma Vakfı’na bağışladı.

Van Vakfı Başkanı Nizamettin Ağar konu ile ilgili yaptığı açıklamada;"TRT sanatçısı Mehmet Özkaya’nın vakfımızın başlattığı "Benim kızım okuyor" Projesi’ne ilk desteği verdiğinden dolayı çok mutluyuz" dedi.

Başkan Nizamettin Ağar,  Mehmet Özkaya’nın sergilediği sosyal sorumluk örneğinin tüm Vanlı sanatçılardan beklediğini belirtti. Ağar, "hedefimiz okumak isteyen tüm kız öğrencilere ulaşmak ve destek olmaktır" diyerek; "Bu konuda önemli ve farklı projelerimize yakında vakıf olarak başlayacağız. Bu anlamlı desteklerinden dolayı sanatçı Mehmet Özkaya hemşerimize ve ekibine kalbimizde kocaman bir yer açtık. Katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" diyerek teşekkürlerini sundu.