Yeniden Refah Partisi Tuşba İlçe Başkanı Nevzat Ataş yayınladığı mesajında islam dinin güzelliğine dikkat çekerek, Regaip Kandili gecesinin önemini her Müslüman tarafından en iyi idrak edilmesi gerektiğini belirtti.

Yeniden Refah Partisi Van/ Tuşba İlçe Başkanı Nevzat Ataş; Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen, ayrıca mübarek Ramazan ayının da bir müjdecisi olan Regaip gecesi; inananlara, kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla suç ve yanlışlardan kaçınmaları, günahlardan arınmaları ve Yüce Yaratıcının sonsuz rahmet ve merhametine iltica etmeleri gerektiğini hatırlatan mübarek bir gecedir.

Regaip özünde günahlardan arınma, Yüce Allah’ın rahmetine ulaşma ve bağışlanma vardır. İlahi rahmet ve mağfiret bu gecede doruk noktasına ulaşır. Peygamber Efendimiz’e (s.a.v) ümmetine şefaat hakkının bu gecede verileceği bildirilmiştir” diyen Başkan Ataş, “Bu duygu ve düşüncelerle tüm Müslüman aleminin Regaip Kandili’ni tebrik eder, Regaip Kandili’nin huzura, refaha ve kardeşliğe vesile olmasını temenni ederim” dedi. vanhavadis.com