Başkaleliler Dernek Yönetimi heyet olarak, Başkale’de meydana gelen depremde, yaraların sarılması için bütün imkanlarını seferber edeceklerini belirttiler.

Depremin ilk saatlerinden itibaren, deprem bölgesinde bulunan ve her türlü desteği sunan Başkaleliler Dernek Yönetimi, maddi manevi depremzedelerin yanında olduklarını belirttiler.

Devletin deprem bölgesinde gerekli desteği sunduğunu belirten Başkaleliler Derneği Yönetimi, “Evet bunu inkar etmek yada görmemezlikten gelmek büyük yanlış olur. Devletimiz ilk günden itibaren gerekli desteği sunuyor ve sunmaya da devam ediyor. Fakat, depremzede vatandaşların bazı sorunları var. Bize ilettiklerine göre, hayvanların barına bilmesi için büyük çadır ihtiyacı olduğunu söylediler.

Bilindiği üzere Şubat ve Mart aylarında hayvanların doğum yapma yani kuzulama mevsimidir. Her vatandaşın hayvanları ayrı olmadığı zaman, yavrulama süreci sorun olacaktır. Koyun ve kuzular birbirine karışacak, birçok hayvanın telef olma ihtimalinin çok yüksek olacağını söylediler. Birde depremzede vatandaşların bize ilettikleri başka bir konu ise, gelen yardımların düzenli ve adaletli bir şekilde dağıtılmasına dikkat edilmelidir” diyen Dernek yönetimi, “depremin ne nerede geleceğini kimse bilemez, hepimiz her zaman doğal afetlere hazırlıklı olmalıyız.

Dün Elazığ ve Malatya, bu gün Başkale ve Manisa yarın ve öbür gün depremin nerede meydana geleceğini bilemeyiz ama birbirimize yardım etmeyi ve yardımlaşmayı çok iyi bilmeliyiz. Acının ve gözyaşının rengi, dili, dini, ırkı olmaz. Bu manda, böylesi günlerde birlik olmalı ve birbirimize destek olmalıyız ki, acıları paylaşabilelim” diyen dernek Yönetimi acıların paylaştıkça azaldığını sözlerine eklediler.