Başkan Vekilimiz Aslan, burada Türkiye gençler grekoromen ve serbest güreş lig müsabakalarında gurur kaynağımız olan Türkiye 1.si Nevruz Demir ile bir araya gelerek elde ettiği başarılarından dolayı kendisini tebrik etti.

Nevruz Demir’in daha önceki öğrenimini İpekyolu İlk ve Ortaokulu’nda tamamladığının bilgisini alan Başkan Vekilimiz Güreşçimizin mezun olduğu okulunda öğrencilere gönüllü eğitim vermesinden dolayı da ayrıca teşekkür etti.

Okuldaki güreş takımı ve futbol takımı öğrencileri ile yakından ilgilenen Başkan Vekilimiz Aslan, çocuklarla birlikte bir süre futbol oynadı.

Okulda yürütülen sportif faaliyetler hakkında eğitmenlerden bilgi alan Aslan, amaçlarının öğrencilere sporu bir yaşam tarzı olarak benimsetmek olduğunu vurgulayarak, her türlü desteği sağlayacağını ifade etti.

Ayrıca eğitmenlere yürütülen faaliyetler doğrultusunda yenilerinin eklenmesi, özellikle kız öğrencilerinin de faydalanabilecekleri spor faaliyetlerinin yaygınlaşması için talimatlar verdi.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, çocuk ve gençlerimizin, bedensel ve ruhsal gelişimindeki en büyük destekçisi olan sporun teşvikini artırarak daha da güçlenmesi adına yürütülen çalışmaları hızlandıracağını bildirdi ve öğrencilere başarılar diledi.