Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesininde AK Partili Belediye Başkanı Ahmet Sungur'un oğlu,  araçta silahla başından vurularak yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Kırıkkale'nin Yahşiyan ilçesinde, AK Partili Belediye Başkanı Ahmet Sungur'un oğlu Metin Sungur (26), Yenimahalle TOKİ girişinde kendi aracının içerisinde başından silahla vuruldu.

Ağır yaralanan Sungur önce Kırıkkale'de bir hastaneye kaldırıldı. Daha sonra Ankara'ya sevk edildi. 

HAYATİ TEHLİKESİ BULUNUYOR

Devriye gezen polis ekibi, TOKİ blakları yakınandaki karayolunda kapısı açık park halinde bir otomobili fark etti. Aracı durdurup otomobilin yanına giden polisler, bir kişiyi başının arka kısmından tabanca vurulmuş şekilde bulunca, sağlık ekibine haber verdi.

Polislerin bir de tabanca bulduğu otomobilde yaptığı incelemede vurulan kişinin Yahşihan Belediye Başkanı AK Partili Ahmet Sungur'un oğlu Metin Sungur olduğunu saptadı. 


Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekibinin yaptığı ilk müdahalenin ardından ağır yaralı Sungur, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunan Sungur, buradan da Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.


Olayla ilgili soruşturmayı yürüten polis, araç içerisinde Metin Sungur ile birlikte bulunduğu öne sürülen 3 kişinin kimliğinin belirlenip yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor. 

Sungur'un, hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. 

 

Peki daha önce hangi olaylar yaşanmıştı:

Yahşihan Belediye Başkanı Ahmet Sungur'un küçük oğlunun Perşembe günü fidye için kaçırılıp geri kendi imkanlarıyla kurtulmasının şoku henüz bitmeden bu sefer de büyük oğlu M. Sungur(18) önceki gün akşam saatlerinde bıçaklı saldırıya uğradı. 

Başkan Sungur'un oğlu ve yanındaki 6 kişi Yahşihan ilçe merkezinde beraber gezerken kimliği henüz belli olmayan bir kişinin saldırısına uğradı. Saldırıda bıçaklı şahıs, öncelikle Başkan Sungur'un oğlunu hedef aldı. 

Bıçaklama olayında M.Sungur, ilk gelen bıçak darbesiyle boynundan yaralandı. Sungur'un yanındaki 4 kişi de bıçaklı kişiyi engellemeye çalışırken çeşitli yerlerinden yaralandılar. 
Kimliği belirlenemeyen bıçaklı şahıs, saldırısından sonra olay yerinden kaçarken durum hemen polise ve Yahşihan Belediye Başkanı Ahmet Sungur'a haber verildi. 

Olay yerine gelen Başkan Sungur, konu hakkında bilgi aldı. Yaralılar Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. M. Sungur'un cerrahi müdahale için Ankara'ya sevk edildiği belirtildi. 2009 Yılında da böylesi olayların yaşandığı gelen bilgiler arasında yer aldı.